ul. Żwirki i Wigury 3, 98-200 Sieradz, tel. 43827-14-25

GodłoPowiat
Dzisiaj jest: 26 Stycznia 2022    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus

Zawody w piłce ręcznej chłopców

6 i 7 listopada w hali 15SBWD odbyły się powiatowe zawody w piłce ręcznej chłopców.
Nasi zawodnicy pod wodzą p. Dariusza Iwankiewicza przystąpili do nich, zmotywowani chęcią podtrzymania dominacji w tej dyscyplinie w ostatnich latach. Losowanie grup przydzieliło im zespół z Męckiej Woli, ZSP nr 2 z Sieradza oraz LO Błaszki. Po meczach w pełni kontrolowanych przez nasz zespół odniósł on pewne zwycięstwa i wyszledł z pierwszego miejsca w grupie do finałowego dnia zawodów. Skutkowało to grą ze zwycięzcą drugiej grupy „Żeromskim”. Ten pojedynek trzeci rok z rzędu był meczem o reprezentowanie naszego powiatu na wyższym szczeblu zawodów. Korzystając z tego, że historia lubi się powtarzać, nasi zawodnicy znów nie dali przeciwnikom zbyt wiele inicjatywy na boisku, pewnie wygrywając 11:6
Pomimo walki na boisku, drużyny potrafiły podać sobie ręce, co widać po wspólnych zdjęciach

18 listopada odbył się kolejny etap zawodów w Wieluniu.
Los za przeciwników w grupie postawił Jagiellończykowi I LO ze Zduńskiej Woli i I LO w Wieluniu.
Z tryumfu w tzw. derbach, czyli pojedynku ze Zduńską Wolą mogli się cieszyć dominujący uczniowie naszej szkoły Odnieśli pewne zwycięstwo 10:6 i przystąpili do walki z gospodarzami- I LO w Wieluniu. Niestety, po pierwszej połowie, zremisowanej 3:3, druga przebiegła pod dyktando gospodarzy. Pozostała walka o 3 miejsce z drugim zespołem drugiej grupy czyli Wieruszowem. Chcący zmazać niesmak po przegranej z Wieluniem chłopcy nie dali szans przeciwnikowi, dominując od pierwszej minuty.
3 miejsce zdobyte w Wieluniu jest bardzo dobrym wynikiem. Brawo!