I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu

ul. Żwirki i Wigury 3, 98 - 200 Sieradz, tel. 43 827 - 14 - 25

PowiatGodło
Dzisiaj jest: 17 Sierpnia 2018    |    Imieniny obchodzą: Anita, Julianna, Jacek

Konkursy przedmiotowe z języka polskiego - rok szkolny 2017/2018

 

 

Lp.

 

 

Nazwa  konkursu

 

Uczestniczący i wyróżnieni uczniowie / nauczyciel

  1.  

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka”

1. Oliwia Nowakowska 3b/ Magdalena Pacholik
2. Karolina Stasiak 3b/ Magdalena Pacholik
3. Joanna Sowała 3b/ Magdalena Pacholik
4. Jakub Dregier 3b/ Magdalena Pacholik
5. Natalia Brykowska 3b/ Magdalena Pacholik
6. Michalina Marciniak 3b/ Magdalena Pacholik
7. Ewelina Kosatka 3b/ Magdalena Pacholik
8. Jacek Szydłowski 3b/ Magdalena Pacholik
9. Aleksandra Duczmalewska 3b/ Magdalena Pacholik
10. Paulina Owczarek 3b/ Magdalena Pacholik
11. Michalina Tomicka – Hesse 3b/ Magdalena Pacholik
12. Szymon Zasina 3b/ Magdalena Pacholik
13. Jakub Piątek 3b/ Magdalena Pacholik
14. Bartłomiej Lisowski 3b/ Magdalena Pacholik
15. Julia Skałecka 3b/ Magdalena Pacholik
16. Zachariasz Studnicki 3b/ Magdalena Pacholik
17. Julia Piaskowska 2c/ Iwona Nowocień
18. Małgorzata Chudzik 2c/ Iwona Nowocień
19. Zuzanna Kaczmarek2c/ Iwona Nowocień
20. Jesika Wrzosek 2c/ Iwona Nowocień
21. Aleksandra Fryncel 1b/ Beata Kielek
22. Weronika Myśliwiec 1b/ Beata Kielek
23. Natalia Świniarska 1b/ Beata Kielek-  najlepszy wynik w szkole
24. Gabriela Zwarycz 1b/ Beata Kielek
25. Joanna Tylawska 1e/ Magdalena Pacholik

2.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Tęcza”

  1. Patrycja Wrąbel 3a/ Beata Kielek- dyplom wyróżnienia
  2. Alicja Bekalarczyk 3a /Beata Kielek
  3. Klaudia Simiot 3a/ Beata Kielek
  4. Kinga Owczarek 3e/ Beata Kielek
  5. Lidia Kołodziejczyk 2a/ Beata Kielek- dyplom wyróżnienia

3.

XXIV Turniej Jednego Wiersza „O Laur Plateranki”

  1. Luiza Janko 3c/ Beata Kielek – laureatka ( III miejsce)

4.

Konkurs literacki „Cytat najbliższy memu sercu”

  1. Sylwia Jabłońska 1b/ Beata Kielek
  2. Martyna Fraj 1b / Beata Kielek
  3. Gabriela Zwarycz 1b / Beata Kielek
  4. Daria Bzowska 1b/ Beata  Kielek
  5. Wiktoria Chudzik 2b/ Beata Kielek- wyróżnienie
  6. Luiza Janko 3c/ Beata Kielek – II miejsce
  7. Julia Ciesiełkiewicz 2a/ Beata Kielek – I miejsce
  8. Julia Sobaszczyk 1a / Magdalena Pacholik
  9. Daria Stefaniak 1a / Magdalena Pacholik

10. Ewelina Kosatka 3b / Magdalena Pacholik – III miejsce

11. Dominika Bednarska 1a / Magdalena Pacholik

12. Marta Iwańska 2c / Iwona Nowocień

5.

Konkurs „Śladami Władysława Stanisława Reymonta po ziemi łódzkiej”           

 

 

etap regionalny: 
1. Luiza Janko 3c/ Beata Kielek

etap wojewódzki:
2. Luiza Janko 3c/ Beata Kielek   - laureatka ( III miejsce)  

6.

Konkurs Ogólnopolski z „Mitologii”

 

 

  1. Wiktoria Chudzik 2b/ Beata Kielek – I miejsce (ex aequo)
  2. Natalia Świniarska 1b/ Beata Kielek- I miejsce (ex aequo)
  3. Maria Domagalska 1b/ Beata Kielek- I miejsce (ex aequo)
  4. Marika Dwornicka 2b / Beata Kielek – IV miejsce (ex aequo)
  5. Borys Sośnicki 2a / Beata Kielek
  6. Wiktoria Katarzyniak 2b / Beata Kielek- III miejsce
  7. Arkadiusz Piechowiak 2c / Iwona Nowocień  - IV miejsce (ex aequo)
  8. Małgorzata Andrzejak 1a/ Magdalena Pacholik
  9. Jakub Kowalski 1a / Magdalena Pacholik

7.

XXIV Regionalny Konkurs Literacki  „O Laur Topoli”

  1. Daria Bzowska 1b / Beata Kielek
  2. Luiza Janko 3c/ Beata Kielek – laureatka ( II miejsce)
  3. Borys Sośnicki 2a/ Beata Kielek
  4. Joanna Sowała 3b / Magdalena Pacholik - wyróżnienie

8.

Konkurs fotograficzno- literacki „Ulubione zakątki mojej miejscowości”

  1. Olga Błaszczyk 2a / Beata Kielek – III miejsce
  2. Natalia Kalinowska 2d/ Magdalena Pacholik - wyróżnienie
  3. Dominik Kuśmierczak 2c/ Iwona Nowocień
  4. Emilia Nowak 2c/ Iwona Nowocień

9.

Konkurs na reportaż ”Mam Muzykę…”

  1. Ewelina Kosatka 3b/ Magdalena Pacholik

 

10.

IX Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Feliksa Rajczaka

  1. Daria Bzowska 1b /Beata Kielek
  2. Borys Sośnicki 2a/ Beata Kielek

11.

Konkurs „Savoir- vivre na co dzień”

  1. Gabriela Poter 2a / Beata Kielek
  2. Olga Błaszczyk 2a / Beata Kielek
  3. Weronika Legacz 2a / Beata Kielek
  4. Zuzanna Michalska 2b / Beata Kielek
  5. Klaudia Majewska 2b / Beata Kielek
  6. Borys Sośnicki 2a / Beata Kielek
  7. Klaudia Kozakowska 1a / Magdalena Pacholik
  8. Natalia Olbińska 1a / Magdalena Pacholik
  9. Maciej Wajman 1a / Magdalena Pacholik
  10. Daria Stefaniak 1a / Magdalena Pacholik
  11. Jan Świątek-Szokalski 1a / Magdalena Pacholik
  12. Izabela Makowska 1a / Magdalena Pacholik
  13. Bartłomiej Rychlik 2d / Magdalena Pacholik
  14. Bartosz Nowak  2d / Magdalena Pacholik
  15. Weronika Fieducik  1b / Beata Kielek
  16. Martyna Fraj  1b / Beata Kielek
  17. Aleksandra Fryncel  1b / Beata Kielek
  18. Małgorzata Kępniak  1b / Beata Kielek
  19.  Klaudia Szajrych  1b / Beata Kielek
  20.  Sebastian Aleksandrowicz  1b / Beata Kielek
  21. Natalia Szewczyk  1b / Beata Kielek – dyplom wyróżnienia
  22. Natalia Świniarska  1b /  Beata Kielek
  23. Gabriela Zwarycz  1b / Beata Kielek
  24. Łukasz Woźniak 1b /  Beata Kielek
  25. Małgorzata Walczak 1b / Beata Kielek
  26. Julia Knop  1b / Beata Kielek
  27. Katarzyna Kicińska  1b / Beata Kielek
  28. Magdalena Chudzik 3e / Beata Kielek
  29. Urszula Kępska  3e / Beata Kielek
  30. Maciej Similak  3e / Beata Kielek
  31. Adam Cieślak  3e /  Beata Kielek

12.

 

 

 

Konkurs Ogólnopolski z „Mitologii”-

poziom drugi

  1. Natalia Świniarska  1b/ Beata Kielek –IV miejsce
  2. Maria Domagalska  1b/ Beata Kielek – III miejsce
  3. Marika  Dwornicka  2b/ Beata Kielek
  4. Wiktoria Chudzik  2b/  Beata Kielek – IV miejsce
  5. Arkadiusz Piechowiak  2c/ Iwona Nowocień

13.

VIII Konkurs  Recytatorski Poezji Patriotycznej

„Od zniewolenia do wolności”

  1.  Sandra Kolańska    1c /  Iwona Nowocień 

    II miejsce:
         
  2. Aleksandra Halamus   1c / Iwona Nowocień – wyróżnienie
  3. Karolina Stasiak   3b/ Magdalena Pacholik -  wyróżnienie

14.

63. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

etap powiatowy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 - etap rejonowy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- etap wojewódzki

 

 

 

 poezja śpiewana

1. Katarzyna Magdziak 3c / Beata Kielek

               gitara -   Dominka Wojnowicz 2b,

               pianino - Michał Muszyński 3e

 2. Paulina Owczarek 3b / Magdalena Pacholik

              akordeon, pianino - Mariusz Nowicki 3e

 

 recytacja

3. Karolina Stasiak 3b / Magdalena Pacholik
4. Marika Tkacz 1d / Magdalena Pacholik - nagroda
5. Dominka Bednarska 1a / Magdalena Pacholik
6. Sabina Kuczkowska 2d / Magdalena Pacholik - wyróżnienie

 

 poezja śpiewana

1. Katarzyna Magdziak  3c / Beata Kielek – II miejsce (ex aequo)

gitara- - Dominika Wojnowicz 2b

               pianino- Michał  Muszyński 3e

 2. Paulina Owczarek 3b / Magdalena Pacholik – II miejsce (ex aequo)

akordeon, pianino - Mariusz Nowicki 3e

 

   recytacja

1. Marika Tkacz 1d / Magdalena Pacholik – II   miejsce

poezja śpiewana

1.  Katarzyna Magdziak 3c / Beata Kielek – I miejsce

gitara – Dominika Wojnowicz 2b

pianino – Michał Muszyński 3e

2. Paulina Owczarek 3b / Magdalena Pacholik

akordeon, pianino – Mariusz Nowicki 3e

 

recytacja

      1.    Marika Tkacz 1d / Magdalena Pacholik

15.

„Kultura we współczesnym świecie- spotkania, dialogi i dygresje.  Fantasy: popkultura w krainie czarów”

etap szkolny

  1. Wiktor Jasiński 2b / Beata Kielek
  2.  Natalia Świniarska 1b/ Beata Kielek
  3. Patryk Raźny 1d / Magdalena Pacholik

 

 etap centralny

  1. Natalia Świniarska 1b / Beata Kielek – II miejsce

Patrycja Skórzak - odebrała indeks na UJ

 14 kwietnia 2015 roku w Czytelni Głównej Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie odbył się finał XIX edycji Konkursu  Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim, do którego zakwalifikowała się uczennica klasy 3b - Patrycja Skórzak i uzyskała tytuł Laureatki.

Natomiast  15 kwietnia 2015 roku w Auli Collegium Novum miała miejsce uroczysta Gala Finałowa, na której uczennica  naszej szkoły odebrała indeks na UJ .

Gratulujemy Patrycji

 

 


 

Konkursy - język polski - 2014-2015

Nazwa konkursu

Wyróżnieni uczniowie
(nauczyciel uczący)

XI Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny”
Z poprawną polszczyzną na co dzień”

Etap szkolny:

Zuzanna Wardęga 1c/ B.Kielek

Kinga Bednarska 1e/ B.Kielek

Kamil Mak 2b/ M.Pacholik

Weronika Białczak 2b/ M.Pacholik

Wojciech Okoński 3e/ M.Pacholik

Aleksandra Jóźwiak 2a/ I.Nowocień

Natalia Szajrych 2a/ I.Nowocień

Anna Skrzypińska2a / I.Nowocień

Artur Wawrowski 2a/ I.Nowocień

Etap okręgowy:

Wyróżnienie- Zuzanna Wardęga 1c / B.Kielek

Kamil Mak 2a / M.Pacholik

Wojciech Okoński 3e/ M.Pacholik ,zakwalifikowany do zawodów centralnych

IX Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny ”
Z ortografią na co dzień”

Etap szkolny :

Agata Krajniak 1c / B.Kielek

Anna Łabuzińska 3b / B.Kielek

Julia Gauza 3b / B.Kielek

Patrycja Skórzak 3b / B.Kielek

Dawid Rosa 3b / B.Kielek

Adrian Waszczyński 3b / B.Kiele

Katarzyna Jurkowska 2e / B.Kielek

Karolina Kamola 2e / B.Kielek

Katarzyna Kowalska 2e / B.Kielek

Dawid Kaczmarek 2e / B.Kielek

Anna Kołodziejczak 3d/ W.Biernacki

Iwona Cebulska 1d/ M.Pacholik

Ewelina Tarnowska 1d / M.Pacholik

Kamil Mak 2b/ M.Pacholik

Justyn Sarnacki 2b/ M.Pacholik

Marta Obała 2b/ M.Pacholik

Milena Brejner 2a/ M.Pacholik

Klaudia Stanisławska 2a / M.Pacholik

Michał Kubiak 2a / M.Pacholik

Weronika Białczak 2a / M.Pacholik

Natalia Nowak 3c / M.Pacholik

Filip Karaś 3c / M.Pacholik

Agata Ogłoza 3c / M.Pacholik

Jakub Radziszewski 3c / M.Pacholik

Wiktor Zaręba 3e / M.Pacholik

Weronika Ciebiada 3e / M.Pacholik

Marcin Markowski 3e / M.Pacholik

Wojciech Okoński 3e / M.Pacholik

Oliwia Stasiak 1b / M.Wiśniewska-Olejnik

Karolina Jastrzębska 2a / I.Nowocień

Patrycja Kręzel 2a / I.Nowocień

Etap okręgowy:

Julia Gauza 3b / B.Kielek

Anna Łabuzińska3b/ B.Kielek

Patrycja Skórzak 3b/ B.Kielek

Dawid Rosa 3b/ B.Kielek

Agata Krajniak 1c/ B.Kielek

Katarzyna Jurkowska 2e/ B.Kielek

Wyróżnienie- Anna Kołodziejczak 3d / W.Biernacki

Ewelina Tarnowska 1d / M.Pacholik

Kamil Mak 2b/ M.Pacholik

Justyn Sarnacki 2b/ M.Pacholik

Marta Obała 2b/ M.Pacholik

Milena Brejner 2a/ M.Pacholik

Michał Kubiak 2a / M.Pacholik

Weronika Białczak 2a / M.Pacholik

Agata Ogłoza 3c / M.Pacholik

Jakub Radziszewski 3c / M.Pacholik

Wiktor Zaręba 3e / M.Pacholik

Weronika Ciebiada 3e / M.Pacholik

Wojciech Okoński 3e / M.Pacholik

Karolina Jastrzębska 2a / I.Nowocień

Patrycja Kręzel 2a / I.Nowocień

Etap centralny

Finalistka -Weronika Białczak 2b / M.Pacholik

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Mediach

Finalistka etapu okręgowego zakwalifikowana do zawodów centralnych- Klaudia Puzder 3b/ B.Kielek

Finalistka etapu okręgowego zakwalifikowana do zawodów centralnych- Anna Żywica 3b/ B.Kielek

XIX Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim

Laureatka XIX Konkursu Wiedzy o UJ- Patrycja Skórzak 3b/ B.Kielek

V Konkurs Poezji Patriotycznej
„Od zniewolenia do Wolności”

 

 

I miejsce-Wiktoria Zawiasa 1c / B.Kielek

Nagroda Specjalna Kuratora Oświaty w Łodzi- Wiktoria Zawiasa 1c/ B.Kielek

Wiktor Gałka 2b/ M.Pacholik

Ogólnopolski Konkurs
„Savoir – vivre na co dzień”

Etap szkolny:

Katarzyna Wyrębska 1c / B.Kielek

Zuzanna Wardęga 1c / B.Kielek

Agata Walkiewicz 1e / B.Kielek

 

Dawid Kaczmarek 2e / B.Kielek

Małgorzata Kałuża 2e / B.Kielek

Adam Olczyk 2e / B.Kielek

Katarzyna Kowalska 2e / B.Kielek

Katarzyna Kossakowska 2e / B.Kielek

Adam Pawlak 2e / B.Kielek

Katarzyna Jurkowska 2e / B.Kielek

Mateusz Kuźniarek 2e / B.Kielek

Natalia Piorun 2e / B.Kielek

Wyróżnienie i tytuł Mistrzyni dobrych manier - Patrycja Berlińska 2e / B.Kielek

Magdalena Kołodziejczak 1a / W.Biernacki

Wiktoria Bińczycka 1a / W.Biernacki

Aleksandra Gryszkiewicz 2b / M.Pacholik

Dagmara Wierucka 2b / M.Pacholik

Kamil Mak 2b / M.Pacholik

Klaudia Szarowska 2b / M.Pacholik

Marta Obała 2b / M.Pacholik

Natalia Woźniak 2b / M.Pacholik

Weronika Białczak 2b / M.Pacholik

Weronika Korczak 2b / M.Pacholik

XV Ogólnopolski Konkurs na Pracę                
z Literatury dla uczniów klas I i II szkól ponadgimnazjalnych

 

Ewelina Tarnowska 1d/ M.Pacholik

Laureat I miejsca- Justyn Sarnacki 2b/ M.Pacholik

60 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski        

Etap wojewódzki:

3 miejsce- Nina Putyńska 3a/ I.Nowocień

Klaudia Szarowska 2b/ M.Pacholik

Ewelina Białobrzeg 1b / M.Wiśniewska- Olejnik

Weronika Michalak/ M.Wiśniewska- Olejnik

Wojciech Oset 2f/W. Biernacki

Cezary Krysiak     1f/W. Biernacki


 

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur

W dniu 19 marca 2015 roku odbył się „ Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR”. Kangur Matematyczny to konkurs, który od lat organizowany jest w wielu krajach, także w Polsce. Uczniowie biorący w nim udział rozwiązują test, którego zasady, zadania i termin ustala stowarzyszenie Kangourou Sans Frontie`res. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Jest podzielony na kilka kategorii, które odpowiadają poziomowi uczniów. W tym roku szkolnym w konkursie wzięło udział 15987 uczniów . Z naszej szkoły w konkursie „Kangur” wzięło udział 27 uczniów. Rozwiązywali zadania w dwóch kategoriach: Junior i Student.

Wyniki naszych uczniów przedstawiają się następująco:

KATEGORIA JUNIOR:

  1. MATUSIAK DAMIAN - kl. 1E - 106 pkt.
  2. BRODACKI RAFAŁ – kl. 1C – 100 pkt.

KATEGORIA STUDENT:

  1. OKOŃSKI WOJCIECH – kl. 3E – 115 pkt.
  2. DOBROWOLSKA KATARZYNA – kl.2C - 105 pkt.
  3. KOBIELA MARIUSZ – kl.3E – 103 pkt.

Strona 1 z 2

        

Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha


Licznik odwiedzin

Dzisiaj28
Wczoraj239
W ciągu tygodnia1165
Razem669588

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka
Żwirki i Wigury 3, Sieradz
Tel.  (43) 827 14 25;  501 192 842

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

image001.jpg zw001.jpg zw002.jpg zw003.jpg zw004.jpg zw006.jpg zw008.jpg zw009.jpg zw010.jpg zw011.jpg zw012.jpg zw013.jpg

TemplatePlazza