Dzisiaj jest: 19 Sierpnia 2019    |    Imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian

Reportaże Jagiellończyka - Sieradzki spacer

8 czerwca odbyła się premiera edukacyjnej gry komputerowej „Sieradzki spacer”.

Grę stworzyli uczniowie miejscowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1. Powstała, by uświadomić mieszkańców Sieradza, jak bogata jest historia Sieradza. W jej powstawanie zaangażowanych było sześciu uczniów: Michał Jasiak, Magdalena Askanas, Paweł Niedźwiedź, Krzysztof Granos, Maciej Orłowski i Bartosz Kucharski. Ich opiekunem był Andrzej Jurkowski.
Gra ma formę spaceru multimedialnego po miejscach związanych z rewitalizacją miasta. Przygotowano także zadania do wykonania. Posiada dwa poziomy: dla dzieci i dla dorosłych.
Właśnie 8 czerwca, o godz. 14 rozpoczęło się „Granie na wielkim ekranie”. Na płycie rynku ustawiony był telebim, na którym była prezentowana gra.

Nasz zespół z klasy medialno - prawnej przygotował swój reportaż z imprezy. Wywiadu udzielił między innymi prezydent miasta Jacek Walczak. Zapraszamy do oglądania.

{youtube}wNRIOPjt1lI{/youtube}