Dzisiaj jest: 24 Sierpnia 2019    |    Imieniny obchodzą: Bartłomiej, Jerzy, Bartosz

Maraton filmowy

Dnia 16 marca (sobota) w godzinach 18:00 — 1:00, w Teatrze Miejskim w Sieradzu miała miejsce długo wyczekiwana „Noc filmowa Jagiellończyka”. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 osób z I LO i kilka spoza uczniów placówki. Koszt biletu na maraton filmowy kosztował 20 zł. Przedsięwzięcie możliwe było dzięki współpracy Samorządu Uczniowskiego I LO oraz p. Małgorzaty Jurkowskiej z Sieradzkiego Centrum Kultury. Filmy, które wyemitowane zostały tego dnia to: Incepcja, Kac Vegas II oraz Milczenie owiec, które wyłonione zostały na drodze głosowania uczniów w sondzie na profilu szkoły portalu facebook.com.

Maraton był odzwierciedleniem pomysłu, który pojawił się już w latach wcześniejszych. Podczas nocy filmowej uczniów pilnowali nauczyciele sieradzkiego Jagiellończyka, w tym: dyrektor Ireneusz Marciniak oraz p. Jolanta Królikowska — opiekun SU I LO. W przerwach pomiędzy filmami dostępna dla uczniów była możliwość kupienia soku, ciastka lub czegoś ciepłego do picia, dzięki uprzejmości pracowników Sosna Cafe.

Senna młodzież opuściła salę teatralną w dobrych nastrojach. Bardzo możliwe, że w przyszłości możemy spodziewać się podobnych inicjatyw ze strony uczniów Jagiellończyka, którzy z entuzjazmem podeszli do akcji na wszystkich etapach jej przeprowadzenia.