im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu

ul. Żwirki i Wigury 3, 98-200 Sieradz, tel. 43827-14-25

GodłoPowiat
Dzisiaj jest: 27 Lutego 2020    |    Imieniny obchodzą: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Otrzęsiny klas I - 2013

OTRZĘSINY 2013

25 października w naszej szkole odbyły się Otrzęsiny klas pierwszych. Po uroczystym przekazaniu sztandaru i symbolicznym œślubowaniu pierwszoklasistów nadeszła pora na wyczekiwane przez nas wszystkich otrzęsiny.

Całe przedsięwzięcie przygotowała klasa IIE pod opieką pani Edyty Weszczak. Motywem przewodnim był Hogwart, w którym pierwszaki poznawały tajemnice magii i czarodziejstwa.

Już od samego rana w szkole panowała mistyczna atmosfera. “Komnata tajemnic została otwarta” oraz krążący po szkole Śmierciożercy- to jedne

z niebezpieczeństw, z którymi musiały zmierzyć się "kociaki" tego dnia.

Jagiellończyk” gościł najznamienitszych gościu. Swą obecnością zaszczycił nas sam Dyrektor Szkoły Magii i Czarodziejstwa profesor Albus Dumbledore wraz z profesor Minerwą McGonagall. Następnie pierwsze klasy rozpoczęły konkurs składający się z sześciu dyscyplin.

Poniżej prezentujemy dokładny plan zawodów:

1. Fasolki "Bertiego Botta"

Konkurs polegał na odgadywaniu smaków, które dano pierwszakom do spróbowania, podczas gdy mieli zamknięte oczy.

2. Mecz Quididitcha

Konkurs ten polegał na znalezieniu ukrytego gdzieś w szkole "złotego znicza".

Wcześniej jednak uczestnicy mieli trzykrotnie trafić piłką w obręcze.

Im więcej razy trafiali, tym więcej podpowiedzi otrzymali.

3 Quiz na zaklęcia

Była to konkurencja sprawdzająca dykcję. Polegała na poprawnym wymówieniu łamańców językowych.

4.Klub pojedynków

Quiz na znajomość ciekawostek o szkole, o zwyczajach panujących w liceum i innych ciekawostkach szeroko związanych z “Jagiellończykiem”.

5."Eliksir wielosokowy"

W książce był to eliksir uzyskiwany w celu zmiany wyglądu.

Uczestnicy mieli za zadanie przebrać przedstawiciela swojej klasy w bardzo nietypowy sposób, wykorzystując przypadkowe ubrania. Następnie mieli oni zaprezentować humanistyczne talenty poprzez bogaty opis ubranego przedstawiciela klasy.

6. "Turniej Trój-magiczny"

Turniej wiedzy ogólnej, który przerodził się w prawdziwą “walkę” do ostatniej “szansy”. Była to ostatnia dyscyplina, przez co zwycięstwo w niej powodowało wygraną w całym konkursie.

W magicznych zmaganiach zwyciężyła klasa ID, która w nagrodę otrzymała najnowszy model miotły “Gimbusa 2000” oraz dzień na “niepytanie całej klasy”.

Więcej zdjęć

W ciągu tygodnia1931