Dzisiaj jest: 18 Grudnia 2017    |    Imieniny obchodzą: Laura, Bogusław, Gracjan

Światowy Dzień Godności

STOP! Cyberprzemocy

Global Dignity Poland oraz Fundacja Świadomego Rozwoju, przygotowały materiały edukacyjne dla nauczycieli, rodziców i uczniów, które mogą pomóc poradzić sobie w sytuacji zetknięcia się z problemem hejtu i mowy nienawiści w internecie. Materiały zostały opracowane w oparciu o wyniki ogólnopolskiego badania „Wilki i owce w Internecie, czyli raport na temat hejtu wśród młodzieży” przeprowadzonego przez firmę badawczą IQS.

Global Dignity jest międzynarodową inicjatywą, propagującą ideę poszanowania godności jako fundamentalnego prawa człowieka. Główne wydarzenia w ramach programu koncentrują się podczas Światowego Dnia Godności, przypadającego w każdą trzecią środę października. Tego dnia tysiące wolontariuszy rozmawia z uczniami o godności w szkołach na całym świecie. W Polsce projekt obecny jest od 2009 roku. Nowa Era jest partnerem edukacyjnym programu w Polsce.

Więcej na stronie ......

Poniżej materiały dla nauczyciela, rodzica i ucznia.

Dla nauczyciela

Dla rodzica

Dla ucznia

Wizyta w Planetarium, w EC1 w Łodzi

FOTOREPORTAŻ z zaęjć edukacyjnych uczniów klasy 2e, 2b, i 3a w Planetarium w EC1 w Łodzi

British festiwal

24 października odbyła się niecodzienna impreza – British Festival, czyli okazja sprawdzenia swojej wiedzy o kulturze Wielkiej Brytanii. 3-osobowe drużyny reprezentujące klasy I i II rywalizowały ze sobą uczestnicząc w różnych konkurencjach związanych z tym krajem. Uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością najważniejszych faktów z bogatej historii Wielkiej Brytanii, znajomością brytyjskich utworów muzycznych czy też logotypów brytyjskich firm. Poza tym, wyznaczali trasę przejazdu metrem londyńskim oraz... szukali prezentów na terenie szkoły korzystając ze wskazówek w języku angielskim.

Kto wygrał? Najlepsi okazali się uczniowie klasy IE, czyli Monika Ciołek, Martyna Barton i Magdalena Tworek. Drugie miejsce zajęli: Kacper Świniarski, Jakub Kęsiak i Mateusz Świątek z klasy II D, a trzecie - drużyna z I A w składzie: Maja Januchta, Julia Sobaszczyk i Maciej Wajman.

Mamy nadzieję, że impreza, którą poprowadzili uczniowie klasy IIB – Monika Puławska i Dawid Strzemieczny, spodobała się społeczności szkolnej i na stałe zagości w kalendarzu wydarzeń naszego liceum :)

Europejska Odznaka Jakości

25 października 2017 roku projekt eTwinning „Transfer Share and Communicate” otrzymał najwyższe wyróżnienie przyznawane projektom międzynarodowym Europejską Odznakę Jakości. Tym samym nasze działania znalazły się w gronie najlepszych projektów w Europie. Projekt realizowany był w roku szkolnym 2016/2017 przez panią Jowitę Królikowską wraz z wychowankami, uczniami z klasy II f, jako innowacja pedagogiczna. Partnerami projektowymi byli uczniowie z Włoch, Rumunii i Albanii. Jego celem było zapoznanie z kulturą i zwyczajami narodów europejskich, kształtowanie tolerancji wobec innych państw i kultur, podejmowanie twórczych działań z wykorzystaniem technologii informacyjno – komunikacyjnej oraz przełamywanie barier językowych – językiem komunikacji był język angielski. To nie jedyne wyróżnienie tego projektu. W europejskim konkursie „Move2Learn, Learn2Move” młodzież wygrała przejazd do partnerów projektowych z Włoch. Gratulujemy a partnerom projektowym dziękujemy za współpracę!

Śladami Władysława Stanisława Reymonta

"Śladami Władysława Stanisława Reymonta po ziemi łódzkiej"

Zakończył się wojewódzki konkurs "Śladami Władysława Stanisława Reymonta po ziemi łódzkiej".
Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III c - Luiza Janko, która znalazła się w gronie laureatów.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
 Janko