Dzisiaj jest: 24 Maja 2018    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena

Konkurs "Niemcy i ich sąsiedzi ze Wschodu"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz Ministerstwa Kultury Badenii-Wirtembergii „Niemcy i ich sąsiedzi ze Wschodu". W tym roku odbył się on pod hasłem „Polsko-Niemieckie Spotkania: Województwo Łódzkie i Land Badenia-Wirtembergia". Organizatorzy chcieli poprzez konkurs wzbudzić zainteresowanie zmianami historycznymi, a także zachęcić uczniów do odkrywania kulturalnych zasobów tych regionów.

Konkurs był podzielony na trzy części: „Pisanie i Projektowanie" (Schreiben und Gestalten), „Szukaj i Znajdź" (Suchen und Finden) i „Praca Artystyczna" (Künstlerisches Arbeiten). Nasi uczniowie brali udział w dwóch częściach tego konkursu:

W jednej części konkursu uczestnicy musieli odnaleźć informacje o historii, kulturze, geografii i polityce Badenii, żeby odpowiedzieć na bardzo szczegółowe pytania dotyczące tego landu.

Do drugiej części konkursu mogli przystąpić uczniowie z uzdolnieniami plastycznymi - tutaj należało zaprojektować miejskie graffiti ilustrujące zaprzyjaźniony z naszym województwem niemiecki land lub przedstawić pomysł na oryginalny kask rowerowy.

Miło mi poinformować, że uczennice naszej szkoły zostały laureatkami tego konkursu:

Gabriela Zwarycz - nagroda główna w konkursie „Suchen und Finden": tygodniowa wycieczka do Niemiec

Julia Lewandowska nagroda główna w konkursie „Suchen und Finden": tygodniowa wycieczka do Niemiec

Klaudia Kozakowska - III miejsce „Stadtgraffiti"

Gratuluję wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie!

Marzena Putyńska

• niem1
  • niem2

Zaproszenie na Dzień Otwarty Szkoły

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat Dnia Otwartego!

zaproszenie

Dzień Europy

10 maja obchodziliśmy w szkole Dzień Europy, w ramach którego odbył się konkurs wiedzy o Europie i Unii Europejskiej.

W imprezie uczestniczyły drużyny z klas pierwszych.

Konkurs składał się z dwóch części: pierwszą stanowiły pytania otwarte i zamknięte, a drugą quiz internetowy, sprawdzający wiedzę o Europie.

Wyniki konkursu:
  • I miejsce zajęła klasa I b
  • II miejsce klasa Ia
  • III miejsce klasa I d
  • IV miejsce klasa I e
  • V miejsce klasa I c

Konkurs przygotowały: pani Agnieszka Jadwiszczak, pani Danuta Kuchareczko i pani Beata Kielek.

Więcej zdjęć można zobaczyć na naszym blogu: jagiellonczykepas.wordpress.com.

• photo111

British Day 2018

24 kwietnia po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole uczniów szkół podstawowych. Drużyny z SP nr 1, SP nr 4, SP nr 10, SP we Wróblewie oraz SP Gminy Sieradz rywalizowały ze sobą w III Międzyszkolnych Potyczkach dla Szkół Podstawowych "British Day", przygotowanych przez zespół nauczycieli języka angielskiego i wychowania fizycznego. Z każdą konkurencją zabawa rozkręcała się. Część pierwsza imprezy polegała na sprawdzeniu znajomości języka angielskiego przez poszczególne drużyny oraz ich wiedzy na temat Wielkiej Brytanii. Najwięcej emocji wywołała konkurencja polegająca na odgadywaniu utworów muzycznych. Następnie osoby prowadzące imprezę, czyli nauczycielki języka angielskiego - p. Agnieszka Jadwiszczak oraz p. Anna Sznajder, zaprosiły uczestników na salę gimnastyczną, gdzie pod okiem nauczycieli wf-u - p. Dariusza Iwankiewicza oraz p. Romana Firlita, odbyła się część sportowa imprezy.

Nad przebiegiem potyczek czuwało jury w składzie: p. Alicja Łaska i p. Agata Kolanus - nauczycielki j. angielskiego, p. Jowita Królikowska - wicedyrektor szkoły oraz p. Grzegorz Pietrucha - dyrektor szkoły.

W ostatecznej klasyfikacji I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej Gminy Sieradz w składzie: Olga Leśniowska, Michał Szewczyk i Mateusz Nawrocki. II miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4: Zofia Białczak, Kamila Hutnik oraz Ignacy Leśkiewicz, natomiast III miejsce przypadło Szkole Podstawowej z Wróblewa reprezentowanej przez Justynę Olejnik, Katarzynę Nitkę oraz Marię Janiak.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

• britday01
  • britday35
  • britday36

Olimpiada z Fizyki

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły z klasy III e, Michał Jadwiszczak, uzyskał tytuł finalisty 67. Olimpiady z Fizyki.

Etap centralny tejże olimpiady odbył się w dniach 6-10 kwietnia na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Do zawodów zakwalifikowało się 80 uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Pierwszego dnia, tj. w sobotę 7 kwietnia, zawodnicy wykonywali zadania doświadczalne, a kolejnego dnia - zadania teoretyczne. Oczekując na wyniki, uczniowie uczestniczyli w wykładach w Instytucie Fizyki Państwowej Akademii Nauk oraz zwiedzali laboratoria Wydziału Fizyki UW.

Serdecznie gratulujemy Michałowi i jego opiekunowi, którym jest p. Grzegorz Pietrucha.