Dzisiaj jest: 13 Grudnia 2018    |    Imieniny obchodzą: Łucja, Otylia, Eugeniusz

Egzotyczna wyspa na Oceanie Indyjskim

W dniach 19-26 lutego nasi uczniowie odwiedzili wyspę Reunion, będącą terytorium zamorskim Francji. Dlaczego akurat Reunion oddalone o ponad 10 tys. km od granic Polski? Bo tam mieszkają partnerzy, z którymi współpracujemy w projekcie "Healthy Town" w ramach programu Erasmus+.

Polska drużyna, wyłoniona w wyniku rekrutacji w składzie: Gabrysia Zwarycz kl. Ib, Zuzia Szczepaniak kl. 1a, Julia Sobaszczyk kl. 1a, Patryk Raźny kl. 1d oraz Mikołaj Kopka kl. 1d wraz z p. Jowitą Królikowską i p. Agnieszką Jadwiszczak poleciała najpierw do Paryża, gdzie spotkała się z pozostałymi uczestnikami mobilności z Hiszpanii i Finlandii.
W międzynarodowym składzie uczniowie i nauczyciele polecieli następnie do St. Denis, czyli stolicy wyspy Reunion. Lot trwał 11 godzin!

"Pobyt na Reunion był niesamowity. Poznaliśmy mnóstwo ludzi, z którymi rozmawialiśmy po angielsku, chyba, że ktoś zna francuski lub hiszpański" - powiedziała Gabrysia. Uczniowie mieli czas wypełniony po brzegi - prezentowali swoje kraje, region i szkołę, wędrowali po górach, uczestniczyli w grze terenowej "Treasure hunt", w zajęciach jogi. Poza tym zwiedzali wioskę kreolską, czyli wioskę pierwszych mieszkańców wyspy, odwiedzili centrum ratowania żółwi, muzeum wulkaniczne oraz byli na prawdziwym czynnym wulkanie. "Największą atrakcją była jednak kąpiel w oceanie przy temperaturze powietrza ok. 32 stopni Celsjusza, kiedy w tym samym czasie w Polsce panowały mrozy" - powiedział Patryk.

Pozostało wiele zdjęć, fantastycznych wspomnień... Z pewnością spotkanie projektowe na Reunion było przygodą życia dla wszystkich uczestników.