Dzisiaj jest: 20 Lipca 2018    |    Imieniny obchodzą: Czesław, Hieronim, Fryderyk

63. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - sukcesy uzdolnionej humanistycznie młodzieży

W tym roku już po raz 63. odbywa się Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Uczniów naszej szkoły nie mogło zabraknąć w tak prestiżowym wydarzeniu.

Turniej jest wieloetapowy i rozgrywa się w czterech kategoriach. Oto one:

• recytatorski (repertuar obejmuje 3 utwory - 2 teksty poetyckie i fragment prozy)
  • "wywiedzione ze słowa" (repertuar i forma prezentacji - dowolne)
  • teatrów jednego aktora (krótki spektakl)
  • poezji śpiewanej (przygotowanie 3 utworów śpiewanych, w tym jednego oryginalnego, własnego oraz jednego recytowanego)

13 marca 2018 roku w Sieradzkim Centrum Kultury odbyły się eliminacje powiatowe, w których wzięli udział uczniowie:

• turniej recytatorski:

1. Dominika Bednarska - kl. 1a
               2. Marika Tkacz - kl. 1d
               3. Sabina Kuczkowska - kl. 2d
               4. Karolina Stasiak - kl. 3b
               opiekun: p. Magdalena Pacholik

• turniej poezji śpiewanej:

1. Katarzyna Magdziak - kl. 3c
               (akompaniament: gitara Dominika Wojnowicz - kl. 2b, pianino Michał Muszyński - kl. 3e)
               opiekun: p. Beata Kielek

2. Paulina Owczarek - kl. 3b
               (akompaniament: pianino i akordeon Mariusz Nowicki - kl. 3e; link do występu: wideo1)
               opiekun: p. Magdalena Pacholik

W eliminacjach rejonowych, które odbyły się 26 marca 2018r. nasi reprezentanci, walcząc z dużą konkurencją, wypadli równie dobrze. Otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.

Do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w kwietniu w Łodzi zakwalifikowali się "śpiewający poeci":

• Katarzyna Magdziak z 3c, której występy z eliminacji rejonowych można obejrzeć klikając w linki (wideo2wideo3), (akompaniament: Dominika Wojnowicz - kl. 2b, Michał Muszyński - kl. 3e) - II miejsce;
  • Paulina Owczarek z 3b (akompaniament: Mariusz Nowicki - kl. 3e) - II miejsce;

oraz recytatorka:

• Marika Tkacz z 1d - II miejsce.

Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a po więcej informacji zapraszamy tutaj.

• poezja1
  • poezja2