Dzisiaj jest: 16 Października 2018    |    Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

Konkurs "Niemcy i ich sąsiedzi ze Wschodu"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz Ministerstwa Kultury Badenii-Wirtembergii „Niemcy i ich sąsiedzi ze Wschodu". W tym roku odbył się on pod hasłem „Polsko-Niemieckie Spotkania: Województwo Łódzkie i Land Badenia-Wirtembergia". Organizatorzy chcieli poprzez konkurs wzbudzić zainteresowanie zmianami historycznymi, a także zachęcić uczniów do odkrywania kulturalnych zasobów tych regionów.

Konkurs był podzielony na trzy części: „Pisanie i Projektowanie" (Schreiben und Gestalten), „Szukaj i Znajdź" (Suchen und Finden) i „Praca Artystyczna" (Künstlerisches Arbeiten). Nasi uczniowie brali udział w dwóch częściach tego konkursu:

W jednej części konkursu uczestnicy musieli odnaleźć informacje o historii, kulturze, geografii i polityce Badenii, żeby odpowiedzieć na bardzo szczegółowe pytania dotyczące tego landu.

Do drugiej części konkursu mogli przystąpić uczniowie z uzdolnieniami plastycznymi - tutaj należało zaprojektować miejskie graffiti ilustrujące zaprzyjaźniony z naszym województwem niemiecki land lub przedstawić pomysł na oryginalny kask rowerowy.

Miło mi poinformować, że uczennice naszej szkoły zostały laureatkami tego konkursu:

Gabriela Zwarycz - nagroda główna w konkursie „Suchen und Finden": tygodniowa wycieczka do Niemiec

Julia Lewandowska nagroda główna w konkursie „Suchen und Finden": tygodniowa wycieczka do Niemiec

Klaudia Kozakowska - III miejsce „Stadtgraffiti"

Gratuluję wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie!

Marzena Putyńska

• niem1