Dzisiaj jest: 21 Stycznia 2019    |    Imieniny obchodzą: Agnieszka, Inez, Jarosław

Łódzkie nagradza najzdolniejszych! XIII edycja jednorazowych stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego

Szanowni Państwo,

W związku z ogłoszeniem XIII edycji jednorazowych stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego, Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego zwraca się z prośbą o zamieszczenie, przekazanej w załączniku informacji wraz z regulaminem i wnioskiem, na stronach internetowych Państwa placówek.
Chcielibyśmy, aby wiadomość o możliwości ubiegania się o stypendia naukowe dotarła do jak największej ilości osób, dlatego prosimy o rozpropagowanie informacji na ten temat.
Zgodnie z Regulaminem przyznawania jednorazowych stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego, do składania wniosków w kategorii „uczeń” uprawnieni są dyrektorzy lub wicedyrektorzy szkół ponadpodstawowych (licea ogólnokształcące, technika, branżowe szkoły I stopnia, szkoły policealne, z wyłączeniem szkół dla dorosłych). Każdy podmiot może złożyć do 3 wniosków o przyznanie stypendium.

Przypominamy jednocześnie, iż zgodnie z zapisami Regulaminu:

• dstąpiono od konieczności dołączania do wniosków kserokopii dokumentów potwierdzających osiągnięcia kandydata – potwierdzenia dotychczasowych osiągnięć kandydata do stypendium dokonuje podmiot wnioskujący we wniosku o stypendium;
    • kreślono maksymalny okres z jakiego oceniane będą osiągnięcia kandydata do stypendium – osiągnięcia z ostatnich 3 lat kalendarzowych poprzedzających rok złożenia wniosku, do dnia jego wpływu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego (pozwoli to na ocenę najbardziej aktualnych osiągnięć kandydatów do stypendium).

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem i składania wniosków.

Dorota Komar

Załącznik-1-2019, w formacie *.doc jest dostępny do pobrania w sekretariacie szkoły.

Boże Narodzenie 2018

Życzymy Wszystkim zdrowych i pogodnych
Świąt Bożego Narodzenia.
Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych
napełni Wasze serca spokojem i radością.
Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka
towarzyszy Wam przez całe Wasze życie,
a szczere i najpiękniejsze Bożonarodzeniowe
życzenia spełniają się w każdym momencie.

Jasełka -- fotoreportaż

ERLEBNISREISE MIT DEUTSCH

Uczniowie klasy II c – Amelia Sobanek i Jerzy Stasiak zdobyli jedną z trzech głównych nagród w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego „Erlebnisreise mit Deutsch” . Organizatorem konkursu jest Instytut Goethego, a celem propagowanie nauki języka obcego. Nasi uczniowie nakręcili teledysk do piosenki własnego autorstwa i wygrali dla szkoły wiele interesujących pomocy naukowych (gry planszowe, plakaty, quizy, itp.).

Mam nadzieję, że swoim oryginalnym pomysłem młodzież przekonała nie tylko jury konkursu, że nauka języka niemieckiego może być też ciekawym przeżyciemJ.

Marzena Putyńska

Zapraszamy do zapoznania się z filmem - kliknij tutaj

• konkurs

Julia Przybyszewska została stypendystką Ministra Edukacji Narodowej

Z ogromną radością informuję, że uczennica I LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu, Julia Przybyszewska (klasa 3e) została tegoroczną stypendystką Ministra Edukacji Narodowej. Stosowną informację w tej sprawie otrzymaliśmy od Pani wizytator Marii Kowalskiej (Wydział Rozwoju Edukacji KO w Łodzi).
Stypendium Ministra Edukacji Narodowej jest prestiżowym wyróżnieniem, które otrzymują uczniowie za wybitne osiągnięcia edukacyjne, w szczególności:
  • tytuł laureata międzynarodowej olimpiady lub laureata i finalisty olimpiady przedmiotowej o zasięgu ogólnopolskim lub turnieju;
  • tytuł laureata konkursu na pracę naukową, organizowanego przez instytucję naukową lub stowarzyszenie naukowe;
  • najwyższe wyniki w nauce według indywidualnego programu lub toku nauki (uczeń szkoły ponadgimnazjalnej),
  • uczestniczył w zajęciach w uczelni przewidzianych tokiem studiów na podstawie postanowień regulaminu studiów dotyczących warunków uczestniczenia wybitnie uzdolnionych uczniów w zajęciach przewidzianych tokiem studiów;
  • uzyskał wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu krajowym lub międzynarodowym.
W bieżącym roku szkolnym stypendium takie otrzyma 393 uczniów z całej Polski.
Julia jest finalistką 40 i laureatką 41 Olimpiady Języka Niemieckiego. Odnosi również sukcesy w licznych konkursach językowych oraz o tematyce Unii Europejskiej.
W województwie łódzkim stypendium Ministra Edukacji  Narodowej uzyskało 18 uczniów. W powiecie sieradzkim tylko Julia Przybyszewska.
Grzegorz Pietrucha
dyrektor I LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu