Dzisiaj jest: 23 Kwietnia 2019    |    Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech

5 lutego 2019 - Dzień Bezpiecznego Internetu

5 lutego pod hasłem „Działajmy razem!” obchodzimy po raz kolejny Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).
Wiele organizacji inicjuje i propaguje różnorodne działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
Publikowane są materiały pozwalające na zaznajomienie rodziców, wychowawców i nauczycieli z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym we współpracy z instytucjami, rodzinami i osobami z najbliższego otoczenia dziecka.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

więcej na ....kliknij

Zachęcamy również do zapoznania się z informacjami umieszczonymi na stronie SaferInternet.pl

Materiały multimedialne

Kursy e-learningowe

Scenariusze zajęć

Poradniki i broszury

Materiały znajdujące się na portalu  są bardzo pomocne w przeprowadzania akcji informacyjnych w domach, szkołach i uczelniach.