Dzisiaj jest: 16 Września 2019    |    Imieniny obchodzą: Edyta, Kamil, Korneliusz

Mein Freund - nasz kolejny projekt w eTwinning

Nasi na platformie eTwinning

Uczniowie klas drugich brali udział w niemieckojęzycznym projekcie „Mein Freund/Meine Freundin”. Celem tego przedsięwzięcia było rozwijanie umiejętności mówienia, czytania i słuchania ze zrozumieniem w języku obcym, porównanie wizerunku przyjaciela w różnych grupach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych i uczniowie szkół licealnych, poznanie ważnych i znanych osobliwości z krajów niemieckojęzycznych oraz integracja uczniów z różnych środowisk na platformie internetowej.

Nasi uczniowie nagrywali filmy z opisem wymarzonego przyjaciela w języku niemieckim. Uczniowie partnerskiej szkoły podstawowej przygotowali nagrania z opisem osobliwości z krajów niemieckojęzycznych, jako swoich wymarzonych przyjaciół.
Licealiści odgadywali, o jakich znanych postaciach mówili młodsi koledzy i przygotowali dla nich krótkie pytania w języku niemieckim dotyczące tych postaci. Uczniowie szkoły podstawowej malowali portrety na podstawie filmów licealistów. Ci z kolei dopasowywali je do swoich opisów. Młodzież licealna przebierała się za niemieckie osobistości, fotografowała się i wysyłała zdjęcia do młodszych kolegów z pytaniem, czy chodziło o tą postać.

Wynikiem pracy obu grup były charakterystyki idealnych przyjaciół w języku niemieckim z dołączonymi ilustracjami i zdjęciami znanych osobliwości niemieckojęzycznych. Najwięcej radości sprawiło uczniom charakteryzowanie się na inne postacie, dlatego publikujemy najciekawsze ich portrety.

Czy rozpoznajecie, z kim zaprzyjaźniliby się wasi koledzy?