im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu

ul. Żwirki i Wigury 3, 98-200 Sieradz, tel. 43827-14-25

GodłoPowiat
Dzisiaj jest: 2 Czerwca 2020    |    Imieniny obchodzą: Marianna, Marzena, Erazm

Mamy 3 Lauretów Pix2019 Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostw w Programowaniu

Uczniowie klas pierwszych oraz 2d i 3d objęci zostali edukacją programistyczną z wykorzystaniem platformy PixBlocks. Każdy uczeń mógł rozwijać swoje zdolności programistyczne podczas obowiązkowych zajęć lekcyjnych lub w domu przerabiając kolejne lekcje z kursów udostępnionych bezpłatnie. Stopniowo - od kodów wizualnych, w kolejnych lekcjach przechodzili do tekstowych poleceń w języku Python.

Platforma pozwala na przyswajanie wiedzy oraz rozwijanie umiejętności praktycznych poprzez zabawę. Różnorodne zadania wspierają kreatywność poprzez możliwość np. tworzenia autorskich gier. Narzędzie posiada standardy zgodne z wytycznymi MEN oraz uaktualnioną podstawę programową.

Troje uczniów: Julia Woźniczka z klasy 1b, Jakub Kowalski i Szymon Paszkiewicz z klasy 2d osiągnęli wysoki poziom w kodowaniu uzyskując w Pix2019 Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach w Programowaniu tytuł Laureata.

Gratulujemy Laureatom oraz Mariuszowi Gruszczyńskiemu z klasy 2d, który zakwalifikował się do finałów.

W przyszłym roku szkolnym będziem kontynuowali naukę programowania z platformą PixBlocks. Skorzystamy również z warszatatów online organizowanych przez pracowników Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

• Jakub
  • Julia
  • Szymon
  • szkola_mistrzow_programowania_poziom