I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu

ul. Żwirki i Wigury 3, 98 - 200 Sieradz, tel. 43 827 - 14 - 25

PowiatGodło
Dzisiaj jest: 16 Września 2019    |    Imieniny obchodzą: Edyta, Kamil, Korneliusz

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019-2020

Podczas uroczystości zaproszeni goście - Starosta Sieradzki Mariusz Bądzior i Prezydent Miasta Sieradza Paweł Osiewała oraz Dyrektor Szkoły Grzegorz Pietrucha i przewodniczący Samorządu Szkolnego Patryk Raźny życzyli zgromadzonym uczniom i nauczycielom, by rozpoczynający się rok szkolny dał im wiele satysfakcji i pozwolił na realizację zaplanowanych celów. 
A
by był pełen sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych i rozwijających doświadczeń. Niech czas spędzony w szkole pozwoli odkryć nowe pasje i rozwinąć zainteresowania.

 

  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08
  • 09
  • 10
  • 11

Konkurs #OSEWyzwanie - praca plastyczna

Rusza wielki konkurs #OSEWyzwanie!

 
Chętnych uczniów zapraszamy do wykonania pracy plastycznej. Poniżej zamieściliśmy warunki, jakie powinna spełniać.

2. Wymagania fakultatywne Konkursu (zwiększające liczbę punktów w konkursie):
a) deklaracja zgłoszenia nauczycieli do OSEHero (osehero.pl),
b) deklaracja zgłoszenia działań w programie CodeWeek2019 (codeweek.eu/events)
c) zgłoszenie pracy plastycznej pt. SmartSzkoła wykonanej w dowolnej technice plastycznej, czyli: praca przygotowana na temat edukacji cyfrowej i inteligentnej szkoły przyszłości, wykorzystującej szybki i bezpieczny internet oraz nowe technologie w procesie edukacji i zarządzania placówką.
3. Szczegółowy opis pracy plastycznej:
a) praca musi zostać przesłana w formacie JPG lub PNG, maksymalna wielkość pliku 5 MB,
b) praca nie może być wcześniej publikowana, ani nagradzana w innych konkursach,
c) praca musi stanowić wyłącznie oryginalną twórczość Uczestnika biorącego udział w konkursie,
d) Uczestnik może zgłosić wyłącznie jedną pracę plastyczną.
2
4. Przy ocenie pracy plastycznej jury, powołane przez NASK, będzie brało pod uwagę:
a) zgodność pracy z tematyką konkursu,
b) oryginalność ujęcia tematu,
c) poprawność wykonania,
d) estetykę oraz kompozycję pracy.
5. Zgłoszone prace plastyczne będą weryfikowane przez NASK w kontekście ich autorskiego charakteru. W przypadku wątpliwości w tym zakresie, NASK ma prawo zwrócić się do Uczestnika z prośbą o dostarczenie dowodów na autorski charakter pracy konkursowej.
6. W przypadku stwierdzenia naruszenia zasad dotyczących wykorzystywania „utworów” osób trzecich, praca plastyczna nie zostanie dopuszczona do Konkursu. W szczególności NASK może nie zakwalifikować pracy do Konkursu z następujących przyczyn:
a) stwierdzenia jej rażącego podobieństwa do innej pracy zgłoszonej do Konkursu lub dostępnej w sieci Internet (plagiat),
b) wykrycia w pracy konkursowej treści powszechnie uznawanych za nieobyczajne, godzące w dobre imię innych osób lub obrażających ich uczucia religijne,
c) stwierdzenia braku powiązania pracy z tematem Konkursu.

Już od 19 sierpnia będzie można zarejestrować się i wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest blisko 800 mobilnych pracowni multimedialnych dla szkół.

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie?

•  ponieważ blisko 800 szkół z całej Polski może wygrać najnowocześniejszą mobilną pracownię multimedialną, a każda pracownia składa się m.in. aż z 16 laptopów,

•  spełniając wymogi konkursowe gwarantujemy swojej szkole dostęp do bezpiecznego, szybkiego i bezpłatnego internetu oraz nowoczesną mLegitymację szkolną, którą uczniowie mają w swoim smartfonie,

•  zapewniamy uczniom dostęp do komputerów nie tylko podczas lekcji informatyki. Dzięki mobilnej pracowni multimedialnej kompetencje cyfrowe można kształcić i podnosić podczas zajęć z dowolnego przedmiotu i w każdej sali lekcyjnej.

Zapraszamy do udziału w konkursie #OSEWyzwanie!

Sprawdź szczegóły na: konkurs.ose.gov.pl

Więcej o projekcie OSE na: ose.gov.pl

Do udziału w konkursie zaprasza Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Ministerstwo Cyfryzacji.


Wejdziesz zielony – wyjdziesz specjalistą :)

Zapraszam chętnych, którzy chcą dać sobie szansę na rozwój w dziedzinie programowania dającej możliwość zbudowania swojej zawodowej dobrej przyszłości lub tylko zdobycia nowych doświadczeń.

Wejdziesz zielony – wyjdziesz specjalistą :)

W czerwcu odwiedził naszą szkołę Pan Krzysztof Olbiński – absolwent Jagiellończyka.

Wziął udział w spotkaniu z klasą 2d, opowiedział o swojej programistycznej drodze życiowej, która zawierała m.in. Dolinę Krzemową, a obecnie pracę w firmie programistycznej w Oslo.

Rozmawialiśmy o konieczności utworzenia nowej strony internetowej szkoły i tak narodził się pomysł, o którym poniżej….

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Pan Krzysztof napisał:

Dzień dobry ponownie :-)

(…) odnośnie nowej strony liceum przyszedł mi do głowy pomysł, aby zaproponować zdolnym i chętnym uczniom projekt dodatkowy pozalekcyjny, który wykonany byłby tak, jak w prawdziwej firmie - z najpowszechniejszą metodyką prowadzenia projektu (Agile), narzędziami do przepływu informacji (Jira, Confluence, Slack), itp.

Ja miałbym rolę Technical Lead, uczniowie podzieliliby się zadaniami z design layoutu, architektury, programowania frontend i backend. Myślę, że po takim projekcie i doświadczeniu, gdyby został wdrożony i wystawiony jako open-source, osoby zaangażowane prawdopodobnie nie musiałyby nawet iść na studia, aby być zatrudnionym - większość firm dziś oferuje możliwość pracy zdalnej. Na pewno, zdobyte doświadczenie w takim wieku, da im niesamowitą przewagę na rynku pracy.

Jeśli chodzi o pokonanie bariery trudnościowej i nauczenie się wielu nowych rzeczy, to strach ma wielkie oczy - są bezpłatne tutoriale, które krok po kroku uczą wszystkiego po kolei od zera. Wystarczą chęci, open-mindness, no i poświęcenie czasu - by w przyszłości mieć wymierny i niewymierny zysk.

(…)

proszę tylko zaakcentować, że to wszystko będzie miało wyłącznie sens wtedy, gdy spotka się z prawdziwym zaangażowaniem uczniów (oczywiście zaproszenie dotyczy uczniów z całej szkoły/roczników). Ta ciekawość nowego, doszukiwanie i douczanie się samemu, po prostu wyjście ze strefy komfortu, o których rozmawialiśmy odnośnie mojego pokolenia. Mój czas pozwoli na niedługie wideo-meetingi raz na tydzień, może częściej. Zresztą nie musimy narzucać sobie żadnego ciśnienia czasowego - zobaczymy, jak wyjdzie w praniu. Może okazać się, że wyjdzie bardzo fajnie, wówczas taki projekt może trwać latami, być kontynuowany przez nowe roczniki, dotyczyć nowych rzeczy, a moją rolę tech-lead przejęłaby Pani lub ktoś z chętnych uczniów, który już przeszedł ścieżkę tego projektu.

Natomiast od początku mogę równolegle pełnić też rolę coacha. Projekt informatyczny, to nie tylko strona techniczna i "zrobienie czegoś". To właśnie metodyki, pozycjonowanie się na rynku pracy, umiejętność korzystania z wiedzy rozproszonej, koncepcje modeli, współpraca w środowiskach "cultural diversity", metodyki rozwiązywania konfliktów. Na przykład, jednym z początkowych tematów, mogłoby być omówienie ról w zespole według Modelu Belbina https://mfiles.pl/pl/index.php/Model_Belbina Są proste testy, które wykazują, jaka rola najlepiej charakteryzowałaby poszczególnego ucznia. Takie i inne narzędzia, są na co dzień używane w normalnych firmach. Mam znajomych z różnych firm HR - prawdopodobnie nie byłoby trudności ze zorganizowaniem prawdziwych procesów rekrutacyjnych w celach dydaktycznych. Tu właśnie przydadzą się profile na LinkedIn z podszlifowaną przez nas treścią. Btw, mój obecny kolega w pracy, przyszedł do nas z Facebooka - więc być może wycieczka do ich siedziby w Dolinie Krzemowej, jako nagroda za jakiś "mile stone" byłaby w zasięgu ręki. (…)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Proszę o zgłaszanie się do mnie, do sali 208 lub listownie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Z a p r a s z a m chętnych z całej szkoły

Marlena Krukowska


        

Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

Licznik odwiedzin

Dzisiaj3
Wczoraj477
W ciągu tygodnia3
Razem870266

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka
Żwirki i Wigury 3, Sieradz
Tel.  (43) 827 14 25;  501 192 842

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

image001.jpg zw001.jpg zw002.jpg zw003.jpg zw004.jpg zw006.jpg zw008.jpg zw009.jpg zw010.jpg zw011.jpg zw012.jpg zw013.jpg