Dzisiaj jest: 23 Października 2019    |    Imieniny obchodzą: Marty, Marcina, Rafała

Europejski Tydzień Kodowania - "Bawimy się kodując roboty"

7 października 2019 roku dołączyliśmy do społeczności Europejskiego Tygodnia Kodowania.

Pani wicedyrektor Jowita Królikowska oraz Pani Marlena Krukowska zorganizowały wydarzenie: "Bawimy się kodując roboty. Wsparła nas Pani Joanna Wójciak - konsultantaka z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu.

Z pomocą uczniów klasy 2d i 1c poznawaliśmy roboty firmy Clementoni, Robota Lofi, ScottieGo, LightBot i inne zabawy i gry planszowe wprowadzające uczniów w arkana algorytmiki i programowania blokowego.
Dodatkowo świetnie bawiliśmy się kodując i rozszyfrowując informacje z wykorzystaniem kodów QR i szyfru masońskiego.

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania podczas lekcji informatyki nadal będziemy kodować roboty Laboratorium edukacyjnego Clementoni oraz poznamy aplikację PixBlocks, narzędzie do programowania blokowego lub tekstowego Python, zaprojektowaną przez pracowników naukowych z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

F O T O R E P O R T A Ż   -  kliknij