im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu

ul. Żwirki i Wigury 3, 98-200 Sieradz, tel. 43827-14-25

GodłoPowiat
Dzisiaj jest: 30 Listopada 2020    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

11 listopada 2020 Święto Niepodległości

• hymn

102 rocznica odzyskania Niepodlegości

Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe, w Polsce obchodzone jest corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w roku 1918

W tym roku świętujemy obchody 102-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to ważna okazja do celebrowania wydarzeń z przeszłości. Dziś to my odpowiadamy za losy naszej Ojczyzny i jeśli pragniemy jej służyć i zostać bohaterami naszych czasów, powinniśmy jak najwięcej czerpać z postawy Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego Legionistów. Powinniśmy strzec i chronić naszą OJczyznę - Polskę.

Inicjatywy związane ze świętowaniem tego wspaniałego  historii Narodu Polskiego jubileuszu, są wyrazem wdzięczności dla tych, którzy dali nam wolność po wielu latach zniewolenia. 11 listopada to święto teraźniejszości i przyszłości.

Starajmy się online brać udział w uroczystościach i inicjatywach niepodległościowych.
Bądźmy dumni z naszej Ojczyzny, z tego, że jesteśmy Polakami.

Samorząd Uczniowski I LO w Sieradzu - Prezentacja

10 listopada 2020 r. w przeddzień 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Samorząd Uczniowski I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu celem upamiętnienia tego ważnego wydarzenia, przygotował i przedstawił społeczności szkolnej prezentację związaną z Narodowym Świętem Niepodległości. Uczniowie po obejrzeniu prezentacji, w zespołach klasowych mięli za zadanie rozwiązać quiz-Walka o niepodległość. W rywalizacji wzięły udział wszystkie zespoły klasowe.

Nasza szkoła, jak wiele innych w Polsce włączyła się w akcję MEN "Szkoła do Hymnu"

Ogólnopolski Program „Niepodległa”

Program Wieloletni „Niepodległa” na lata 2017-2021 łączy różne inicjatywy organizowane z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Inspiracją dla wspólnego świętowania są wartości szczególnie ważne dla Polaków: wolność, poszanowanie godności i praw człowieka oraz solidarność.

Koordynatorem Programu Wieloletniego „Niepodległa” jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami umieszczonymi na stronie internetowej niepodległa.

Rządowy program „Niepodległa” - załącznik do uchwały nr 111/2018 Rady Ministrów z dnia 21 sierpnia 2018 r.

Informacje o programie - niepodlegla.gov.pl

003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg 008.jpg 010.jpg 011.jpg 012.jpg 013.jpg 014.jpg 016.jpg 017.jpg 018.jpg 019.jpg 020.jpg