I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu

ul. Żwirki i Wigury 3, 98 - 200 Sieradz, tel. 43 827 - 14 - 25

PowiatGodło
Dzisiaj jest: 21 Stycznia 2019    |    Imieniny obchodzą: Agnieszka, Inez, Jarosław

Wywiad z Patrykiem Kowalczykiem

1.Skąd pomysł, by wziąć udział w olimpiadzie ?

Jestem ambitnym człowiekiem, lubię brać udział w różnego typu konkursach, olimpiadach itp. Osiągane sukcesy sprawiają mi ogromną satysfakcję. Udział w olimpiadach daje mi pewnego rodzaju spełnienie. Dużym plusem jest również to, że można wygrać nagrody rzeczowe i pieniężne.

2.Jak dużo czasu zajmuje przygotowanie do olimpiady ?

Jeśli chodzi o olimpiadę matematyczną, to zdecydowanie trzeba poświecić bardzo dużo czasu na rozwiazywanie zadań ze względu na ich specyfikę. Znacznie różnią się od przerabianych w szkole. Trzeba poznać schemat ich rozwiązywania. Każdy, kto startuje w olimpiadzie jest tym lepiej przygotowany, im więcej zadań opracował.

3.Odczuwasz presję ze strony nauczycieli bądź rodziców ?

Delikatną, ma ona jednak charakter motywujący, zachęca mnie do dalszych działań.

4.Masz dużo czasu dla siebie ? Czym się interesujesz ?

Lubię surfować po Internecie, grać na komputerze, spotykać się ze znajomymi. Czas mógłbym porównać do linii falowej. Pojawiają się okresy, w których dużo czasu muszę poświęcić nauce, jest wiele sprawdzianów, ale są również takie gdzie, spokojnie realizujemy materiał.

5.Nauka - przyjemność czy obowiązek ?

Hmm to zależy czego. Nie lubię się uczyć przedmiotów humanistycznych, więc jeśli o nie chodzi to jest to obowiązek. Przyznam szczerze, że nie mogę doczekać się studiów. Lubię rozwiązywać zadania z fizyki i matematyki.

6.Jak zachęcisz młodzież do brania udziału w olimpiadach ?

Uważam, że warto próbować, poszerzać swoje umiejętności, osiągnąć sukces. Biorąc udział nabiera się odporności na stres, co jest pomocne później na egzaminach, maturze.

7.Opowiesz o swoich planach na przyszłość ?

Wybieram się na studia informatyczne do Wrocławia. Myślę, że karierę zawodowa zacznę do pracy etatowej, potem w oparciu o zdobyte doświadczenie otworzę własną firmę. Nie wykluczam również wyjazdu za granicę.

8.Jesteś maturzystą, jak zapamiętasz naszą szkołę ?

Wspaniała, niezapomniana atmosfera, nauczyciele , na których pomoc zawsze można liczyć oraz niesamowici ludzie, których poznałem. Ciekawe rozmowy na wszystkie możliwe tematy dotyczące nie tylko nauki. Nasze liceum jest wyjątkowe. Przypuszczam, że w regionie nie ma drugiej takiej szkoły.

 

Dziękuję
Maria Kaczorowska

        

Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha


Licznik odwiedzin

Dzisiaj6
Wczoraj323
W ciągu tygodnia6
Razem754226

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka
Żwirki i Wigury 3, Sieradz
Tel.  (43) 827 14 25;  501 192 842

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

image001.jpg zw001.jpg zw002.jpg zw003.jpg zw004.jpg zw006.jpg zw008.jpg zw009.jpg zw010.jpg zw011.jpg zw012.jpg zw013.jpg

TemplatePlazza