I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

12 MARCA DZIEŃ MATEMATYKI

12 marca obchodzony jest Dzień Matematyki. Inicjatorem święta była w 2007 roku organizacja World Education Games, a jego główną ideą jest pokazanie uczniom innej strony matematyki.

Święto zostało stworzone po to, aby zachęcić uczniów do nauki matematyki. Pokazać, że można uczyć się jej nie tylko z podręczników, ale także poprzez gry i zabawy. To doskonała okazja, by pokazać, że nauka może być przyjemna i użyteczna.

Matematyka w życiu codziennym

Nawet jeśli należysz do osób, które lubią uczyć się matematyki to pewnie nie raz zastanawiałeś się po co się jej uczymy, skoro niektóre tematy wydają się wręcz abstrakcyjne. Zadania, które wykonujemy podczas lekcji matematyki są wykorzystywane do codziennych czynności. Dzięki umiejętnościom, jakie zdobędziesz bez problemu zaplanujesz swój budżet domowy, poradzisz sobie na zakupach oraz obliczysz swoje wynagrodzenie za pracę. Umiejętność liczenia, a w zasadzie obliczania powierzchni przyda Ci się także podczas planowania remontów, gdy będziesz chciał obliczyć powierzchnię pokoju i ilość potrzebnych materiałów. Dzięki zadaniom matematycznym nie będziesz miał problemów z mierzeniem i określaniem odległości. To tylko niewielka część czynności codziennych, do których używamy wiedzy zdobytej na lekcjach matematyki.

Matematyka – gimnastyka dla mózgu

Warto również pamiętać, że zadania matematyczne są doskonałym ćwiczeniem dla mózgu. Dzięki wykonywaniu ćwiczeń matematycznych kształtujesz zdolność logicznego myślenia, kreatywność oraz otwartość umysłu. Wykonywane zadania pozwalają na rozwijanie umiejętności wyciągania wniosków i zrozumienia otaczającego świata. Uczysz się systematyczności oraz wytrwałości podczas rozwiązywania problemów.

 

Umiejętności, które nabywasz podczas lekcji matematyki są niezbędne do odkrywania także innych dziedzin nauki m.in. geografii czy fizyki.

 

 

Inne komunikaty i ogłoszenia

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo

 

 

RODO 

Narodowy


Program Profilaktyczny

 

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning

 

INFORMACJA

W dniu 18.04.2024 roku tj. czwartek o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie z Rodzicami (wywiadówka).

   

Wykaz sal , w których odbędą się spotkania  wywieszony będzie w dniu wywiadówki na tablicy  ogłoszeń.

 

Przejdź do treści