im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

Biblioteka I Liceum Ogólnokształcącego im. K. Jagiellończyka

Skorzystaj z programu bibliotecznego MOL NET+ na stronie https://m001155.molnet.mol.pl/

Godziny pracy biblioteki:

• 12.00-14.00
  • 11.00-13.00
  • Śr. 12.00-14.00
  • 11.00-13.00
  • 12.00-14.00

Biblioteka szkolna jest czynna w godzinach określonych w planie zajęć (powyżej).

Do biblioteki uczniowie wchodzą pojedynczo.

Zwrócone książki są oznaczone datą zwrotu i wyłączone z wypożyczeń na okres min.3 dni.

Biblioteka jest interdyscyplinarną pracownią szkoły.

Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, inni pracownicy szkoły i rodzice.

Biblioteka szkolna składa się z:

• wypożyczalni literatury pięknej i lektur oraz książek popularnonaukowych,
  • czytelni oraz centrum multimedialnego.

Biblioteka udostępnia swoje zbiory w czasie trwania zajęć dydaktycznych zgodnie z organizacją roku szkolnego.

W roku szkolnym 2019/2020 powiększyliśmy nasz księgozbiór w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zakupiliśmy lektury, bestsellery literatury polskiej i światowej, książki popularnonaukowe, książki poszerzające wiedzę podręcznikową.

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa