I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

Informacje Dyrektora szkoły

Zasady korzystania ze zdalnego nauczania z wykorzystaniem pakietu Office 365 i innych aplikacji

Zadania wykonuj sumiennie i systematycznie. Na platformę możesz logować się zarówno z wykorzystaniem komputera jak i telefonu.

Jeśli zauważysz, że masz dostęp do dokumentów, których nie powinieneś mieć, natychmiast powiadom dyrektora szkoły o tym fakcie na adres e-mail: dyrektor@lojagiellonczyk.pl lub przez dziennik elektroniczny.

Jeśli otrzymasz dokument, który powinien być skierowany do innej osoby, natychmiast go wykasuj i poinformuj o tym fakcie osobę wysyłającą.

Lekcja jest skierowana bezpośrednio do Ciebie. Znajdź w domu miejsce, gdzie będziesz mógł spokojnie się uczyć. 

Nagrywanie, kopiowanie, upowszechnianie, robienie zrzutu ekranu, bez wcześniejszej zgody prowadzącego zajęcia lub członków zespołu jest zabronione!

Wszelkie wątpliwości związane z działalnością platformy Office 365, zgłaszaj natychmiast prowadzącemu zajęcia lub wychowawcy.

Na zajęcia staraj się dołączyć punktualnie o określonej w zaproszeniu godzinie.

Dołóż wszelkich starań, aby lekcje on-line miały najwyższą jakość.

Jeśli sobie z czymś nie radzisz, informuj natychmiast prowadzącego.

 Jeśli zostałeś zaproszony na lekcję do innej klasy, natychmiast powiadom
o tym fakcie nauczyciela prowadzącego lub wychowawcę.

Nie rób rajdów na inne lekcje.

W trakcie połączenia online kiedy skończysz mówić, wyciszaj mikrofon, żeby nie robić dodatkowego hałasu, aby dźwięk nie nakładał się na siebie.

 Odpowiedzialnie korzystaj z zasobów Internetu. Nie nawiązuj kontaktu z nieznajomymi. Stosuj programy antywirusowe na swoim komputerze.

 Zanim ulegniesz pokusie wykazania się swoimi umiejętnościami informatycznymi, zapoznaj się z zapisem Art.267 Kodeksu Karnego!

Art. 267. §1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. § 2. Tej samej karze podlega, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do całości lub części systemu informatycznego. § 3. Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem lub oprogramowaniem. § 4. Tej samej karze podlega, kto informację uzyskaną w sposób określony w § 1-3 ujawnia innej osobie. § 5. Ściganie przestępstwa określonego w § 1-4 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

 Jowita Królikowska

 dyrektor szkoły

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo#Szczepimysię

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


 

 

 

Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Powrót na początek strony
Przejdź do treści