Aktywna tablica 2020 – 2024

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

w ramach

Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020–2024 – „Aktywna tablica”

Nazwa zadania: Zakup 2 dotykowych monitorów interaktywnych o przekątnej co najmniej 55 cali

Dofinansowanie: 14.000 zł

Całkowita wartość: 17.500 zł

Dzięki wsparciu z Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020–2024 –„Aktywna tablica” – edycja 2020, udało się zakupić dla Naszej szkoły dwa nowoczesne dotykowe monitory interaktywne. Monitory 4K mają wielkość 75″ i są wyposażone w system Android. Z całą pewnością nowy sprzęt ułatwi naukę matematyki i biologii, bo to w tych pracowniach przedmiotowych monitory zostały zamontowane.

Rządowy program opiera się na założeniu, że jednym z zasadniczych zadań współczesnej szkoły jest rozwijanie kompetencji uczniów przygotowujących ich do życia w społeczeństwie informacyjnym oraz na założeniu, że rozwój kompetencji uczniów w tym zakresie powinien dokonywać się w nowocześnie wyposażonej szkole.