I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

23 lutego-Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez Ministra Zdrowia w 2001. Choroba może dotknąć każdego człowieka bez względu na płeć, wiek czy status społeczny. Często rozwija się latami, dyskretnie i powoli odbierając radość z życia. Depresja dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk i mieszkających we wszystkich krajach

Jeśli zmagacie się z nią albo dotyka Waszych bliskich pamiętajcie, że nie jesteście w tym sami.

Nie bójcie się szukać pomocy. W szkole wsparcia może udzielić Wam psycholog szkolny.

Oprócz tego do Waszej dyspozycji pozostaje Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, czynny całą dobę, 7 dni w tygodniu – 116111, a także Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji – 22 594 91 00. Udzielane porady są bezpłatne, podczas rozmowy nie trzeba podawać żadnych danych osobowych.

Materiały:

depresja broszura:  https://lojagiellonczyk.pl/wp-content/uploads/2023/02/Depresja-broszura.pdf

depresja młodzieżowa: https://lojagiellonczyk.pl/wp-content/uploads/2023/02/Broszura-depresja_mlodziencza.pdf

 

Inne komunikaty i ogłoszenia

Kultywowanie tradycji świątecznych

Święta Wielkanocne obfitują w tradycje i zwyczaje ludowe, z których część jest wciąż żywo kultywowana. Wciąż jednak święcimy pokarmy, malujemy pisanki, zanosimy palemki do kościołów i oblewamy się wodą w Lany Poniedziałek. Niektóre zwyczaje i tradycje wielkanocne przetrwały do dzisiaj.

Czytaj więcej »

KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW:)

W piątek 24 marca nasi uczniowie: Jakub Balcerzak (1e), Amelia Kuras (1c) oraz Kacper Rybka (4c) brali udział w Powiatowych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom” organizowanych przez Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych i Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu.

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo
#Szczepimysię

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


 

Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Powrót na początek strony
Przejdź do treści