I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

UAM i I LO – Nowe Partnerskie Porozumienie

Niecodzienne spotkanie na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu.

Uczniowie klasy 1b i 3b – wraz z opiekunami – zostali miło przyjęci przez władze wydziału. Inspirującą przygodę uczniowie rozpoczęli w  gmachu Uczelni, gdzie zostali powitani przez prof. zw. dr hab. Piotra Urbańskiego i prof. UAM dr Justynę Zaborowską –Musiał, która zapoznała młodzież z historią Collegium Maius.

Następnie młodzież uczestniczyła w pokazowej lekcji starożytnej greki prowadzonej przez prof. dr hab. Piotra Stępnia oraz wysłuchała wykładu prof. UAM dr hab. Moniki Miazek-Męczyńskiej – „Owidiusz – autor Metamorfoz, mistrz metamorfozy”. Z tajnikami pracy projektowej zapoznała uczniów prof. UAM dr hab. Marta Wrześniewska-Pietrzak.

Jednak najważniejszym elementem wizyty było podpisanie umowy o 3-letniej współpracy przez Dziekana uczelni i Panią Dyrektor naszego liceum.

 

Przed młodzieżą cykl spotkań polonistycznych z pracownikami uczelni.

Inne komunikaty i ogłoszenia

Kosmos na wyciągnięcie ręki

We wtorek mieliśmy przyjemność gościć pana Jędrzeja Kowalewskiego, prezesa firmy Scanway z Wrocławia. Jest to wiodąca firma polskiego sektora kosmicznego. Pan Kowalewski przybliżył nam przedsięwzięcia, w które zaangażowana jest jego firma.

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo

RODO 

Narodowy


Program Profilaktyczny

 

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Przejdź do treści