I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

W 2024 roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest 6 lutego, pod hasłem „Razem dla lepszego internetu”.

Głównym celem święta ustanowionego z inicjatywy Komisji Europejskiej, w ramach programu Safer Internet w 2004 roku, jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i opiekunów z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet.

Wirtualna rzeczywistość, poza mnóstwem zalet, skrywa również szereg niebezpieczeństw. Warto zatem w Dniu Bezpiecznego Internetu przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z sieci:

 

 

Jak wynika z badań NASK blisko połowa nastolatków spotyka się w internecie z sytuacjami, kiedy ich znajomi są atakowani i wyzywani. Co trzeci zetknął się w sieci z poniżaniem i ośmieszaniem.

Wydłuża się dzienny czas, jaki nastolatki spędzają w sieci i wynosi teraz średnio 5h 36 min. Ponad 2/3 młodych internautów zauważa, że w sieci problemem jest mowa nienawiści i bezkarność tych, którzy jej używają. Ponad 40 procent twierdzi, że nie można odróżnić treści prawdziwych od fałszywych.

Więcej informacji na stronie https://www.nask.pl/pl/aktualnosci/5316,Co-robia-nasze-dzieci-w-sieci-czyli-Raport-z-najnowszego-badania-NASK-Nastolatki.html

Internet stał się narzędziem niezbędnym do funkcjonowania w dzisiejszej rzeczywistości, ale niesie ze sobą zagrożenia, których musimy być świadomi.

https://bezpiecznyinternet.edu.pl/bezpieczne-korzystanie-z-internetu/

https://bezpiecznyinternet.edu.pl/glowne-zagrozenia-w-internecie-na-co-musisz-uwazac/

Inne komunikaty i ogłoszenia

Kończymy naszą roczną przygodę z programem „Szkoła Myślenia Pozytywnego”.

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo

 

 

RODO


 

Narodowy


 

 

 

 

 

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Przejdź do treści