I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

21 marca przypada Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, który pokazuje, że osoby z zespołem Downa są częścią społeczeństwa.

Światowy Dzień Zespołu Downa został ustanowiony w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku organizowany jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ).

To nie przypadek, że Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzony jest 21 marca. Wada ta polega na tym, że w 21 parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy.

Pragniemy dla osób z zespołem Downa w Polsce – normalności, a nie wykluczenia społecznego i zawodowego; szacunku, uśmiechu, zrozumienia i akceptacji, która należy się każdemu człowiekowi.

Ten dzień jest też nazywany Dniem Kolorowej Skarpetki.

Dlaczego? Kolorowe, nie do pary, w radosne wzory – to symbol odpowiadający charakterom osób z zespołem Downa – różnorodnych, empatycznych i entuzjastycznych. Chcą być częścią społeczeństwa.  Kolorowe skarpetki nie do pary to symbol niedopasowania społecznego i genotypowego z z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.

Inne komunikaty i ogłoszenia

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo

 

 

RODO 

Narodowy


Program Profilaktyczny

 

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning

 

INFORMACJA

W dniu 18.04.2024 roku tj. czwartek o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie z Rodzicami (wywiadówka).

   

Wykaz sal , w których odbędą się spotkania  wywieszony będzie w dniu wywiadówki na tablicy  ogłoszeń.

 

Przejdź do treści