I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

Bartosz Kamiński z klasy 3e LAUREATEM IX OLIMPIADY WIEDZY O TURYSTYCE

Uczeń naszej szkoły Bartosz Kamiński z klasy 3e nie tylko fantastycznie rozwiązał zadania finałowe olimpiady, ale również sprawdził się jako dobry kolega i fantastyczny animator podczas wieczoru piosenki turystycznej.

W dniach 6-9 kwietnia w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim odbyły się zawody centralne IX Olimpiady Wiedzy o Turystyce, podczas których uczniowie rozwiązywali zdania testowe, zadania projektowe i uczestniczyli w zajęciach terenowych.

Dziewiąta edycja Olimpiady została zorganizowana pod hasłem przewodnim: „Turystyka kwalifikowana – pasje i możliwości”. Celem organizatorów było zainteresowanie tą najwyższą, wg T. Łobożewicza (1983), formą specjalizacji turystycznej, która wymaga sprawności fizycznej, odpowiednich umiejętności oraz wykorzystania specjalistycznego sprzętu, a w niektórych przypadkach potwierdzenia posiadanych kwalifikacji, jednak nie negując przy tym celów poznawczych. Istotny jest również aspekt krajoznawczy, ze względu na bliski związek turystyki kwalifikowanej ze środowiskiem przyrodniczym, społecznym i kulturowym odwiedzanych terenów, a także emocjonalny i wychowawczy, bo kształtuje osobowość turysty.

BARTKOWI GRATULUJEMY SUKCESU I SZEROKIEJ WIEDZY !!!

Inne komunikaty i ogłoszenia

WAKACJE!!!

Nadszedł czas długo wyczekiwanego odpoczynku, zaczęły się wakacje.
Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły życzymy by, były one pogodne i pełne niezapomnianych wrażeń. Korzystajcie z każdego słonecznego dnia, odkrywajcie nowe miejsca, i przeżywajcie nowe przygody. Dobrze się bawcie, gdziekolwiek będziecie, na piaszczystych plażach, w górach, nad jeziorami, w mieście, czy na wsi.
Ufamy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci i z nową porcją sił do wytężonej pracy w nowym roku szkolnym.

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo#Szczepimysię

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


 

 

 

Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Powrót na początek strony
Przejdź do treści