I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

DREZNO-SZWAJCARIA SAKSOŃSKA-DOLNY ŚLĄSK wycieczka uczniów z klas 1b, 1c, 1f i 2c

W dniach 13-14 czerwca 2024 zintegrowani uczniowie wraz z opiekunkami uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce turystyczno-krajoznawczej.

Pierwszego dnia bladym świtem wyruszyli prosto do Drezna aby z przewodnikiem zwiedzać najpiękniejsze miejsca i budynki w mieście. Wszystkich zachwycały architektoniczne klejnoty, jak Hofkirche, Frauenkirche czy Galeria Zwinger, a także wyjątkowy sklep wpisany w 1998 r. do Księgi Rekordów Guinnessa w kategorii „najpiękniejsza mleczarnia świata”. Kolejną przyjemność sprawił spacer do Bastei w przepięknym regionie Szwajcarii Saksońskiej. Ogromne wrażenie wywoływały zarówno efektowne skały, jak i widoki z punktów widokowych wznoszących się ponad doliną Łaby.

Drugi dzień obfitował w niemniejsze atrakcje. Młodzież rozpoczęła go spacerem z przewodnikiem po zabytkowym Parku Mużakowskim, uznanym za arcydzieło sztuki ogrodniczej, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kolejnym punktem programu była wizyta w dawnym kościele będącym obecnie Muzeum Bitwy Legnickiej oraz w uznanym za pomnik historii Zespole Pobenedyktyńskim z Kościołem św. Jadwigi, najpiękniejszym przykładem architektury barokowej na Śląsku. Przygoda zakończyła się we Wrocławiu, skąd w doskonałych humorach, wyposażeni w nowe doświadczenia i wiedzę wszyscy wrócili do Sieradza.

Inne komunikaty i ogłoszenia

Lista osób zakwalifikowanych do projektu „MŁODZI TO NASZA PRZYSZŁOŚĆ. ZADBAJMY O ICH DOBROSTAN”

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo

 

 

RODO


 

Narodowy


 

 

 

 

 

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Przejdź do treści