I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

Drużyna z Jagiellończyka wśród 20 najlepszych w Polsce!!!

Dnia 04.06.2023, w pięknym otoczeniu Starego Miasta w Krakowie, odbył się etap ogólnopolski konkursu „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”, którego tematem przewodnim była w tym roku wiedza o Austrii. Naszą szkołę reprezentowała drużyna z klasy 3c w składzie: Natalia Tomczak, Szymon Augustyniak oraz Dawid Jankowski, która zwyciężyła w etapie regionalnym pokonując 506 uczniów z 22 szkół województwa łódzkiego.

W konkursie wzięło udział ogółem 7464 uczniów z 324 szkół w Polsce.

Do finału zakwalifikowano 20 z 2488 drużyn z całej Polski. Ten etap konkursu miał formę mini projektu i polegał na przygotowaniu prezentacji multimedialnej na wylosowany temat.

Nasza szkolna drużyna musiał zmierzyć się z zagadnieniem – Austriaccy laureaci literackiej nagrody Nobla. Temat trudny, ale nasi uczniowie poradzili sobie z nim znakomicie. Wykonana przez nich prezentacja była bardzo profesjonalna i pomysłowa.

Po swoim wystąpieniu Natalia, Szymon i Dawid uplasowali się w połowie stawki, co ze względu na debiut w finale tego konkursu należy traktować jako ogromny sukces.

Konkurs odbywał się całkowicie w języku niemieckim!!!

Gospodarzem oraz jednym ze sponsorów konkursu był Goethe Institut odział w Krakowie, instytucja zajmująca się promowaniem i nauczaniem języka niemieckiego na całym świecie.

Nagrodą główną w konkursie był pobyt w Niemczech na kursie języka niemieckiego, a za zajęcie II miejsca kurs języka niemieckiego on-line.

Jest więc o co powalczyć w przyszłym roku, kiedy tematem przewodnim będzie Szwajcaria!!!

 

Gratulujemy Natalii, Szymonowi i Dawidowi 🙂

Inne komunikaty i ogłoszenia

Lista osób zakwalifikowanych do projektu „MŁODZI TO NASZA PRZYSZŁOŚĆ. ZADBAJMY O ICH DOBROSTAN”

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo

 

 

RODO


 

Narodowy


 

 

 

 

 

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Przejdź do treści