I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

Euroscola Online

10 grudnia 2021r. grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w internetowej sesji programu Euroscola. W spotkaniu, zorganizowanym przez Parlament Europejski, wzięło udział aż 77 szkół z 22 państw.

Wydarzenie rozpoczął uroczystym powitaniem Przewodniczący Parlamentu Europejskiego- pan David Maria Sassoli, a moderatorzy -Stefanie Hintzmann i Jakob Groth przedstawili   uczestnikom porządek obrad.

Następnie przyszedł czas na wywiad z Wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego- panią Nicolą Beer oraz pojawiła się dla uczestników możliwości zadawania pytań. Wśród osób, które miały okazję zadać pytanie na żywo, znalazł się uczeń Jagiellończyka- Piotr Janiszewski z klasy 3e.

Kolejną częścią spotkania było wystąpienie kierownika wydziału Specjalnej Komisji ds. Ingerencji Zagranicznej w Procesy Demokratyczne Unii Europejskiej- Markusa Warasina, który poruszał tematy, takie jak:

  • Zagrożenia cyberbezpieczeństwa i ochrona danych
  • Dezinformacja i fałszywe wiadomości
  • Uzależnienie cyfrowe

oraz odpowiadał na nurtujące uczniów, często trudne, pytania, m.in. jedno z nich zadała uczennica klasy 2a- Kinga Jurek. Podczas sesji pytań i odpowiedzi, uczestnicy wzięli też udział w głosowaniu, w którym zostali zapytani o to, jaka jest ich wizja ery cyfrowej.

Ważnym etapem wydarzenia okazało się dla nas również ogłoszenie wyników konkursu na plakat, przedstawiający wizję czekającej nas przyszłości. I tak to właśnie uczennicom naszej szkoły: Kindze Jurek, Michalinie Jurewicz i Michalinie Olembrowskiej z klasy 2a udało się stanąć na wirtualnym podium, zajmując 1. miejsce.

Przemówienie końcowe wygłosił Dyrektor Generalny ds. Komunikacji i Rzecznik Prasowy PE- pan Jaume Duch Guillot, żegnając wszystkich uczniów i nauczycieli.

Po spotkaniu, koordynator naszej grupy- pani Alicja Łaska otrzymała bardzo miłą wiadomość ze Strasburga następującej treści:

„Twoi uczniowie odegrali niezwykle ważną rolę w wydarzeniu poprzez swój aktywny udział, zadając pytania wiceprezydentowi i ekspertowi zaproszonemu na wydarzenie, a także dzieląc się swoimi pomysłami na platformie „Europejskie pomysły młodzieżowe” i swoich kontach w mediach społecznościowych”.

Inne komunikaty i ogłoszenia

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo

 

 

RODO 

Narodowy


Program Profilaktyczny

 

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Przejdź do treści