I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

SMUTNA INFORMACJA

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że wieku 86 lat zmarła HENRYKA SWOJNOGOWSKA, wieloletni nauczyciel historii i wychowawca wielu pokoleń młodzieży w I Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Jagiellończyka

Pani Henryka Swojnogowska pracowała w Jagiellończyku od 1 września 1974 r.  do 20 lutego 1997 r.

Zmarła pracowała w zawodzie nauczycielskim od 1953 roku, kiedy ukończyła Liceum Pedagogiczne w Zduńskiej Woli. Wykształcenie historyczne zdobyła w Studium Nauczycielskim w Piotrkowie Trybunalskim w 1964r. W latach 1967-1968 pracowała jako starszy referent pedagogiczny w Wydziale Oświaty w Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Sieradzu. Natomiast w latach 1968-1974 pełniła funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Rożdżałach. 

Pani Profesor była nauczycielką historii i nauczycielką bibliotekarką. Za swoją pracę dydaktyczną została wielokrotnie nagrodzona przez Dyrektora Szkoły oraz uzyskała Złoty Krzyż Zasługi.

Pani Henryka potrafiła rozbudzić pasje historyczne wśród wielu pokoleń swoich uczniów, którzy zajmowali wysokie miejsca w olimpiadach historycznych na szczeblu centralnym. Cieszyła się ogromnym poważaniem i zaufaniem zarówno wśród uczniów, ich rodziców jak i w środowisku lokalnym. Zachęcała swoich wychowanków do działalności społecznej a sama przez wiele lat prowadziła Kronikę Szkolną oraz organizowała wystawy historyczne. 

Pani Profesor odeszła, ale pamięć o niej żyć będzie wiecznie w naszych sercach.  

Ksiądz Jan Twardowski napisał:  „Można odejść na zawsze, by stale być blisko…” 

Inne komunikaty i ogłoszenia

Kończymy naszą roczną przygodę z programem „Szkoła Myślenia Pozytywnego”.

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo

 

 

RODO


 

Narodowy


 

 

 

 

 

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Przejdź do treści