I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

Kolejny projekt!!

Zapraszamy do śledzenia działań trójki naszych uczennic: Julii Szewczyk, Julii Stasiak oraz Aleksandy Kępskiej z klasy 2d w projekcie „#setMEfree”, który jest realizowany w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii.
Celem autorek projektu jest uświadamianie społeczeństwa o prawach zwierząt. Poruszają tematy takie jak: hodowle futerkowe, zwierzęta w cyrkach, testowanie kosmetyków na zwierzętach, czy wymieranie pszczół. Podczas organizowanych spotkań prezentują w jaki sposób przez codzienne wybory wspierać zwierzęta.
Chcą dotrzeć do jak największej liczby odbiorców poprzez zamieszczanie edukacyjnych treści w social mediach, takich jak Instagram (@setmefree_uwolnijmnie), TikTok (@setmefree_projekt) czy Facebook (Setmefree).

Inne komunikaty i ogłoszenia

Kultywowanie tradycji świątecznych

Święta Wielkanocne obfitują w tradycje i zwyczaje ludowe, z których część jest wciąż żywo kultywowana. Wciąż jednak święcimy pokarmy, malujemy pisanki, zanosimy palemki do kościołów i oblewamy się wodą w Lany Poniedziałek. Niektóre zwyczaje i tradycje wielkanocne przetrwały do dzisiaj.

Czytaj więcej »

KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW:)

W piątek 24 marca nasi uczniowie: Jakub Balcerzak (1e), Amelia Kuras (1c) oraz Kacper Rybka (4c) brali udział w Powiatowych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom” organizowanych przez Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych i Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu.

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo
#Szczepimysię

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


 

Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Powrót na początek strony
Przejdź do treści