I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

Kolejny sukces uczniów Jagiellończyka!!!

W ubiegły piątek, tj. 21.04.2023 drużyna z klasy 3c w składzie Natalia Tomczak, Szymon Augustyniak oraz Dawid Jankowski zajęli I miejsce w etapie regionalnym konkursu ”Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”.

Jest to już VIII edycja konkursu organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego i tym razem dotyczy Austrii. Drużyna z naszej szkoły wykazała się obszerną wiedzą na temat tego alpejskiego kraju, jak również bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego. Uczniowie odpowiadali na pytania wg. wybranego przez siebie stopnia trudności – pytania zamknięte w języku polskim za 1 pkt, pytania zamknięte w języku niemieckim za 2 pkt oraz pytania otwarte po niemiecku za 3 pkt. W etapie regionalnym wzięły udział 23 szkoły z łódzkiego oddziału PSNJN. Uczniowie naszej szkoły okazali się najlepsi i jako przedstawiciele regionu wezmą udział w etapie ogólnopolskim konkursu, dnia 04.06.2023 w Instytucie Goethego w Krakowie, który jest partnerem konkursu. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy wygranej w etapie ogólnopolskim!!! 

 

Inne komunikaty i ogłoszenia

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo

 

 

RODO 

Narodowy


Program Profilaktyczny

 

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning

 

INFORMACJA

W dniu 18.04.2024 roku tj. czwartek o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie z Rodzicami (wywiadówka).

   

Wykaz sal , w których odbędą się spotkania  wywieszony będzie w dniu wywiadówki na tablicy  ogłoszeń.

 

Przejdź do treści