I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

Krakowska przygoda

Dawno, dawno temu trwała pandemia... i w szkołach nie było wycieczek. W tym roku wreszcie nabraliśmy wiatru w żagle i ogłaszamy: sezon na wycieczki trwa... i miejmy nadzieję się nie kończy. Po jednodniowej marcowej wycieczce do Warszawy, kiedy zwiedziliśmy Muzeum POLIN, pospacerowaliśmy po Łazienkach, a wieczór spędziliśmy w teatrze, nabraliśmy ochoty na kolejną podróż.

Zaplanowane, zarezerwowane, 3e spakowana- to w drogę 🚌

Niedawno wróciliśmy z trzydniowej (13-15.06.2022) wycieczki do Oświęcimia, Krakowa i Energylandii.

Pierwszym przystankiem było Muzeum Auschwitz- Birkenau. Przejście przez autentyczny teren byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i obozu zagłady było nie tylko cenną lekcją historii, ale też ważnym osobistym doświadczeniem. Nasz pobyt w Oświęcimiu to także warsztaty, podczas których analizowaliśmy korespondencję więźniarską.

Następnego dnia, po deszczowej nocy, Kraków powitał nas słońcem.

Stolicę Małopolski poznaliśmy z perspektywy życia w katolicko- żydowskiej dzielnicy Kazimierz.

Na naszej trasie znalazło się Muzeum Schindlera, Stara Synagoga, Synagoga Remu i żydowski cmentarz oraz Kościół na Skałce. A późnym popołudniem udaliśmy się na Stare Miasto.

 Ostatnim punktem wycieczki była Rydlówka i krótka powtórka „Wesela”, a następnie pobyt w Zatorze, w tamtejszym parku rozrywki.

To były niezapomniane trzy dni 😉

                                                                                                                                                                 uczniowie 3e 😊

Inne komunikaty i ogłoszenia

Kultywowanie tradycji świątecznych

Święta Wielkanocne obfitują w tradycje i zwyczaje ludowe, z których część jest wciąż żywo kultywowana. Wciąż jednak święcimy pokarmy, malujemy pisanki, zanosimy palemki do kościołów i oblewamy się wodą w Lany Poniedziałek. Niektóre zwyczaje i tradycje wielkanocne przetrwały do dzisiaj.

Czytaj więcej »

KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW:)

W piątek 24 marca nasi uczniowie: Jakub Balcerzak (1e), Amelia Kuras (1c) oraz Kacper Rybka (4c) brali udział w Powiatowych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom” organizowanych przez Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych i Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu.

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo
#Szczepimysię

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


 

Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Powrót na początek strony
Przejdź do treści