I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

Lekcja demokracji w I Liceum Ogólnokształcącym w Sieradzu.

10 października 2023 odbyły się w naszej szkole wybory, zorganizowane w ramach ogólnopolskiego projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Projekt ma przygotować młodych Polaków do aktywnego i świadomego działania obywatelskiego.

W lokalu wyborczym, przygotowanym przez uczestników projektu wszyscy uprawnieni do głosowania uczniowie mogli oddać głos na jeden z dziewięciu komitetów wyborczych zarejestrowanych w okręgach w województwie łódzkim.

Uczniowie oprócz wyborów parlamentarnych odpowiadali na pytania referendalne. Wyniki ogólnopolskie tego projektu, w którym uczestniczyło 757 placówek edukacyjnych, zostaną opublikowane 18 października, już po właściwych wyborach parlamentarnych.

W ramach projektu uczniowie przeprowadzili również debatę, a problem, którym zajęli się brzmiał: „Do 2030 roku odnawialne źródła energii (OZE) powinny zastąpić paliwa kopalnie jako główne źródło energii w Polsce”. 

Inne komunikaty i ogłoszenia

Kosmos na wyciągnięcie ręki

We wtorek mieliśmy przyjemność gościć pana Jędrzeja Kowalewskiego, prezesa firmy Scanway z Wrocławia. Jest to wiodąca firma polskiego sektora kosmicznego. Pan Kowalewski przybliżył nam przedsięwzięcia, w które zaangażowana jest jego firma.

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo

RODO 

Narodowy


Program Profilaktyczny

 

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Przejdź do treści