I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

Zasłużeni nauczyciele

Długoletni nauczyciele, którzy z licznego grona pedagogów najmocniej wyróżnili się w pracy i pozostali w pamięci absolwentów:

Marek Adamczyk – mgr fizyki (1971-2006)
Zdzisław Albiński – dyplomowany nauczyciel chemii (1954 – 1991)
Włodzimierz Biernacki – mgr filologii polskiej, uczy w szkole od 1979 r.
Stanisława Cieśla – mgr filologii polskiej, uczy w szkole od 1970 r.
Zenon Cybulski – mgr geografii (1974 – 1991)

Józef Florczak – mgr geografii (1968 – 1993)
Maria Gertner – mgr filologii germańskiej, uczy w szkole od 1975 r.
Daniela Górka – mgr filologii rosyjskiej (1971 – 1987)
Józefa Groszewska – dyplomowana nauczycielka języka rosyjskiego (1952 – 1971)
Kazimierz Januszkiewicz – mgr w-f (1954 – 1987)
Irena Jarzębowska (Groszewska) – mgr biologii (1957 – 1990)
Marianna Jegier – mgr filologii polskiej (1958 – 1988)
Róża Jewiarz – mgr filologii polskiej (1971 – 1984)
Stanisław Jurczak – dyplomowany nauczyciel wychowania technicznego (1967 – 1979)
Kazimierz Karolczak – mgr matematyki, uczy w szkole od 1965 r.
Maria Klinkawska – mgr historii (1946 – 1972)
Maria Kodjaszewska – dyplomowana nauczycielka biologii i geografii (1918 – 1969)
Henryka Kosecka – mgr filologii klasycznej (1972 – 1984)
Urszula Krzywik – mgr filologii germańskiej, uczy w szkole od 1976 r.
Grażyna Kucharska – mgr w-f, uczy w szkole od 1973 r.
Jolanta Kulak – mgr mikrobiologii (1971-2006)
Bożena Lebiedzińska – mgr filologii klasycznej (1984 – 1994)
Czesław Magda – mgr matematyki (1972 – 1988)
Kazimierz Maniecki – mgr filologii rosyjskiej (1978 – 1995)
Anna Marszałkowska – mgr filologii germańskiej, uczy w szkole od 1976 r.
Stefan Michalski – inż., dyplomowany nauczyciel chemii (1949 – 1983)
Janina Mrozińska – dyplomowana nauczycielka matematyki i fizyki (1950 – 1991)
Kazimiera Nowakowska – dyplomowana nauczycielka w-f (1953 – 1973)
Jan Nowakowski – mgr filologii klasycznej (1953 – 1964)
Danuta Olecka – Zemła – mgr filologii rosyjskiej (1966- )
Karol Olecki – mgr filologii klasycznej (1945 – 1991)
Jerzy Paszkowski – mgr matematyki (1949 – 1993)
Mirosław Paszkowski – mgr chemii (1983 – 1991)
Sabina Pijewska – nauczycielka wychowania technicznego (1961 – 1986)
Halina Rogala – mgr wychowania technicznego (1979-2007)
Jolanta Ruszkowska – mgr filologii polskiej (1961 – 1990)
Eugeniusz Sej – mgr wychowania muzycznego (1975 – 1986)
Danuta Skrzypińska – mgr filologii polskiej (1966-1977)
Mirosław Smarzyński – mgr w-f, uczy w szkole od 1977 r.
Teresa Stachura – Ozimek – mgr filologii rosyjskiej, uczy w szkole od 1970 r.
Jan Stachura – mgr matematyki, uczy w szkole od 1979r., dyrektor szkoły (1980-2007)
Zbigniew Starowicz – dyplomowany nauczyciel języka polskiego (1974 – 1969)
Wanda Supeł – Sej – mgr biologii, uczy w szkole od 1972 r.
Henryka Swojnogowska – mgr historii, uczy w szkole od 1974 r.
Andrzej Tomaszewicz – mgr historii (1970 – 1983)
Stanisława Ucińska – Piaszczyk – mgr historii, uczy w szkole od 1982 r.
Barbara Walczak – mgr filologii polskiej (1979 – 1995)
Kazimierz Wilczyński – mgr fizyki (1954 – 1992)
Joanna Wójciak – mgr matematyki (1986 – 1997)
Wojciech Zienterski – dyplomowany nauczyciel historii (1956 – 1988)

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo



#Szczepimysię

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


 

 

 

Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Powrót na początek strony
Przejdź do treści