W tym roku szkolnym bierzemy udział w projekcie profilaktycznym pt. „Szkoła Myślenia Pozytywnego” organizowanego przez Instytut Edukacji Pozytywnej. Jest to kompleksowy program wspierania zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.
1

Głównym celem Programu jest promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz nauka jak dbać o dobrostan psychiczny, co na niego wpływa i jak on wpływa na nasze funkcjonowanie.

Szkoła Myślenia Pozytywnego to roczna przygoda pełna wrażeń, empatii, zrozumienia i pracy nad otwartością, holistycznym dbaniem o zdrowie, o siebie i otoczenie. W ramach SMP placówki uczestniczą w szkoleniach, warsztatach, programach dedykowanych, samodzielnie realizują co miesiąc szereg wyzwań angażując w to całe społeczności szkolne (uczniów, uczennice, nauczycieli, rodziców i mieszkańców swoich miast). Każdy miesiąc to nowe zadania, nowe tematy i nowe możliwości na kreatywne działania!

Strona programu:  https://programsmp.pl/