I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

„Poeci do szkół” – spotkanie z poezją

Czym jest poezja? Mogliśmy się o tym przekonać 29 października br., gdyż w zajęciach języka polskiego uczestniczyli niecodzienni goście.

Panie Magdalena Olejnik i Joanna Chachuła rozmawiały z klasą 3b o pisaniu wierszy, pracy nad  stworzeniem tomików i swoich fascynacjach literackich. Zachęcały do czytania i pisania tekstów, które komentują współczesność i poruszają emocjonalne „struny” człowieka. Dodatkowo, pani Magdalena Olejnik zechciała przeczytać kilka swoich wierszy.

https://pbp.sieradz.pl/xi-ogolnopolski-festiwal-noc-poezji-i-muzyki,n2885.html

Inne komunikaty i ogłoszenia

Kultywowanie tradycji świątecznych

Święta Wielkanocne obfitują w tradycje i zwyczaje ludowe, z których część jest wciąż żywo kultywowana. Wciąż jednak święcimy pokarmy, malujemy pisanki, zanosimy palemki do kościołów i oblewamy się wodą w Lany Poniedziałek. Niektóre zwyczaje i tradycje wielkanocne przetrwały do dzisiaj.

Czytaj więcej »

KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW:)

W piątek 24 marca nasi uczniowie: Jakub Balcerzak (1e), Amelia Kuras (1c) oraz Kacper Rybka (4c) brali udział w Powiatowych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom” organizowanych przez Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych i Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu.

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo
#Szczepimysię

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


 

Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Powrót na początek strony
Przejdź do treści