I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

Poznańskie Dni Arystofanesa w ramach światowego Festiwalu Arystofanesa

22 marca 2024 roku uczniowie klasy1b-wraz z opiekunami-uczestniczyli w niecodziennym wydarzeniu zorganizowanym przez Instytut Filologii Klasycznej UAM w Poznaniu, Bibliotekę Raczyńskich i Akademię Muzyczną.

W pięknym budynku Biblioteki Raczyńskich wysłuchaliśmy wykładu prof. dr. hab. Radosława Piętki pt. Gest Lizystraty. Arystofanes pacyfista i „feminista”, a także fragmentów sztuki w języku greckim. Następnie obejrzeliśmy inscenizację „Lizystraty” w wykonaniu pracowników naukowych UAM i aktorów studenckiego teatru „Sfinga”.

 

Wizyta w Poznaniu stała się również okazją do spaceru po Starym Mieście z prof. Rafałem Rosołem, który pokazał m.in. renesansowy ratusz, wagę miejską, arsenał, pręgierz, pałac Działyńskich i domki budnicze z poł. XVI wieku. Nie mogliśmy też oprzeć się  słynnym rogalom świętomarcińskim .

 

Dziękujemy pani doktor Justynie Zaborowskiej-Musiał za życzliwe przyjęcie.

Inne komunikaty i ogłoszenia

Lista osób zakwalifikowanych do projektu „MŁODZI TO NASZA PRZYSZŁOŚĆ. ZADBAJMY O ICH DOBROSTAN”

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo

 

 

RODO


 

Narodowy


 

 

 

 

 

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Przejdź do treści