I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

Program edukacyjny “WYBIERZ ŻYCIE – PIERWSZY KROK”.

W roku szkolnym 2021/2022 kontynuowaliśmy realizację programu, który dotyczy profilaktyki raka szyjki macicy i zakażeń HPV. Program adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych.

W naszej szkole Program został rozszerzony o dodatkowe działania, których celem jest m.in. profilaktyka nowotworów piersi.

Co wpłynęło na decyzję szkoły o przystąpieniu do programu w minionym roku szkolnym i o kontynuacji tych działań w bieżącym roku szkolnym?

Przede wszystkim przekonanie, że program przyczyni się do umacniania zdrowia kobiet.

Wiedza o zagrożeniu rakiem szyjki macicy i powodującym go wirusie HPV nie jest szeroko rozpowszechniona w naszym społeczeństwie.

 

Cele Programu:

  • Podniesienie poziomu wiedzy na temat zagrożeń związanych z zakażeniami wirusem HPV i profilaktyki raka szyjki macicy wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz ich rodziców i opiekunów.
  • Kształtowanie świadomości zdrowotnej młodzieży w zakresie roli profilaktyki wtórnej i pierwotnej raka szyjki macicy.
  • Motywowanie młodzieży do podjęcia roli liderów edukacji zdrowotnej w ich środowisku oraz wpływanie na zachowania zdrowotne rodziców i opiekunów,

a zwłaszcza wzrost zainteresowania badaniami profilaktycznymi (na przykład badaniami cytologicznymi).

 

W ramach projektu podjęliśmy działania, które cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży, dlatego zamierzamy wziąć udział w kolejnych edycjach tego programu. Prawie 98% młodzieży uznało program za potrzebny.

Zadbaliśmy o to, by również rodzice i opiekunowie uczniów zostali zapoznani z założeniami i z treścią programu. W tym roku szkolnym działaniami edukacyjnymi objęci byli uczniowie czterech klas drugich (2a, 2b, 2c, 2d) i trzech klas trzecich (3a, 3b, 3e). Łącznie w programie edukacyjnym wzięło udział 232 uczniów.

Prezentacja – „Wybierz życie – 1 krok”

Rozwiąż test – sprawdź swoją wiedzę na temat HPV

Cytologia, co trzeba o niej wiedzieć

 

Inne komunikaty i ogłoszenia

Lista osób zakwalifikowanych do projektu „MŁODZI TO NASZA PRZYSZŁOŚĆ. ZADBAJMY O ICH DOBROSTAN”

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo

 

 

RODO


 

Narodowy


 

 

 

 

 

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Przejdź do treści