I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

Sukces DAWIDA!!!

Dawid Jankowski z klasy IIIc laureatem II miejsca w Polsce w centralnym etapie Olimpiady Wiedzy o Mediach
17. i 18. marca w Warszawie na Uniwersytecie Warszawskim odbyła się 9. edycja Olimpiady Wiedzy o Mediach.

Olimpiada Wiedzy o Mediach to ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne skierowane do uczennic i uczniów szkół średnich. Olimpijskie zmagania rozpoczynają się we wrześniu poprzedniego roku, w grudniu mają status etapu regionalnego, a w marcu centralnego.

W obecnie zakończonej edycji do etapu I zgłosiło się 1238 osób. Należało przygotować pracę na jeden z pięciu tematów: 1. Odpowiedzialność za słowo w czasach mediów społecznościowych, 2. Rola mediów w relacjonowaniu tematów trudnych (np. wojna, pandemia), 3. Prawda i fikcja w przekazach medialnych, 4. Współczesne media jako czwarta władza, 5. Język w mediach, media w języku.

Do II etapu (test wiedzy) zakwalifikowano 630 osób, z czego do ścisłego finału dostało się 160 uczniów. W III etapie (finał) udział wzięło 153 uczestników/uczestniczek, a 36 osób z najlepszym wynikiem uzyskało tytuł laureata/laureatki Olimpiady.

Laureaci otrzymują istotną nagrodę – mogą zostać przyjęci na wyższe uczelnie; olimpiada pozwala uzyskać indeks jeszcze przed przystąpieniem do matury.

Pierwszego dnia finału uczestnicy zmierzyli się z godzinnym testem z zakresu wiedzy o mediach. Po teście uczestniczyli w spotkaniach z Katarzyną Górniak (TVN, TVN24) oraz zespołem ekspertek zajmujących się badaniem zjawiska FOMO (badanie: „FOMO. Polacy a lęk przed odłączeniem”, dr hab. Anna Jupowicz-Ginalska, UW;  Marta Witkowska, Państwowy Instytut Badawczy NASK; dr Katarzyna Iwanicka, UW).

Drugi dzień Olimpiady Wiedzy o Mediach to już tradycyjny quiz wiedzy o mediach w formule zbliżonej do programu „Jeden z dziesięciu”. Wzięło w nim udział 12 uczniów.  Tegoroczny quiz finałowy wygrał Aleksander Gręda z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Szczecinie (opieka naukowa: Pani Anna Domżalska), drugie miejsce zajął Dawid Jankowski (Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu; opieka naukowa: Pani Magdalena Pacholik), a trzecie Pola Adamczuk (IV Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Warszawie, opieka naukowa: Pani Małgorzata Telakowska).

Serdecznie gratulujemy!!!

https://www.wdib.uw.edu.pl/wiadomosci/4807-final-9-edycji-olimpiady-wiedzy-o-mediach?os_image_id-812

Inne komunikaty i ogłoszenia

Lista osób zakwalifikowanych do projektu „MŁODZI TO NASZA PRZYSZŁOŚĆ. ZADBAJMY O ICH DOBROSTAN”

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo

 

 

RODO


 

Narodowy


 

 

 

 

 

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Przejdź do treści