I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

SUKCESY NASZEGO PASJONATA PRZYRODY

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 3cg, Kamil Osumek, uzyskał tytuł finalisty XXXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Żeby doświadczenie, czyli pytanie zadane przyrodzie miało naukowe znaczenie, należy zadać je umiejętnie i umieć wyciągać ścisłe wnioski. Przyroda chętnie odpowiada tym, którzy umieją pytać. Jeśli milczy lub daje wątpliwą odpowiedź to znaczy, że zapytaliśmy niewłaściwie.

                                      Leonardo da Vinci

W tym roku, wyjątkowo, zawody centralnego etapu Olimpiady Wiedzy Ekologicznej odbywały się w Warszawie, na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, która od 30 lat jest patronem merytorycznym tej Olimpiady. Organizatorzy tak, jak w latach poprzednich dołożyli wszelkich starań, aby uczestnicy zawodów, mimo bogatego programu, mieli również chwile relaksu.

Kadra ekspertów, od lat przygotowująca to jedno z najważniejszych przedsięwzięć w dziedzinie edukacji ekologicznej w Polsce, z ogromną satysfakcją oceniała poziom wiedzy i zaangażowania młodzieży, która swym działaniem przyczyni się do przekazania zasobów naszej cennej przyrody przyszłym pokoleniom.

W bieżącym roku szkolnym, Kamil uzyskał również tytuł absolwenta     V edycji Programu “Zdolny uczeń – świetny student” w roku akademickim2021/2022. Uczeń realizował projekt “Problemy środowiskowe wynikające z hodowli zwierząt: zagrożenia środowiska naturalnego wynikające z hodowli zwierząt mięsnych (substancje biogenne, emisja gazów, pozostałości leków weterynaryjnych) – trendy zmian, perspektywy”.  Projekt realizowany był na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UŁ pod opieką merytoryczną       dr Agnieszki Bednarek.

Te sukcesy dają Kamilowi możliwość korzystania z szeregu uprawnień do ulg w postępowaniu kwalifikacyjnym na liczne kierunki studiów stacjonarnych.

Warto też przypomnieć, że finaliści i laureaci centralnego etapu Olimpiady Wiedzy Ekologicznej mają możliwość aplikacji na wakacyjne, sierpniowe warsztaty naukowe Wioski Olimpijskiej.

GRATULUJEMY KAMILOWI!

Inne komunikaty i ogłoszenia

Kończymy naszą roczną przygodę z programem „Szkoła Myślenia Pozytywnego”.

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo

 

 

RODO


 

Narodowy


 

 

 

 

 

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Przejdź do treści