I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

Szkolny Dzień Edukacji Narodowej z udziałem Pana Tomasza Rzymkowskiego, sekretarza stanu w MEiN

12 października 2021r. miały miejsce szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Odbyły się one z udziałem znamienitego gościa - Pana Tomasza Rzymkowskiego, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki.

Swą obecnością naszą szkołę zaszczycili w tym dniu również Pan Mariusz Bądzior – Starosta Sieradzki, Pan Paweł Osiewała – Prezydent Miasta Sieradza, Pan Cezariusz Mostowski – Dyrektor Sieradzkiej Delegatury KO w Łodzi  oraz przedstawiciele rady rodziców z jej przewodniczącym Panem Emilem Jarząbem.

Obchody były doskonałą okazją do tego, by nagrodzić wyróżniających się w pracy nauczycieli. W czasie uroczystości  Pan Minister Tomasz Rzymkowski wręczył  Medale Komisji Edukacji Narodowej, aż 8 nauczycielom naszej szkoły.

Dodatkowo Dyrektor szkoły Pani Jowita Królikowska nagrodziła swymi nagrodami 14 nauczycieli i pracowników obsługi.

Po częsci oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną, w której nasza zdolna młodzież zaprezentowała wzruszający montaż słowno – muzyczny przygotowany pod kierunkiem nauczyieli języka polskiego i muzyki.

Pobyt Ministra Rzymkowskiego był także okazją do zaprezentowania historii i budynku szkoły oraz działań służących jej dalszemu rozwojowi.

Panie Ministrze, proszę przyjąć serdeczne podziękowania od społeczności szkolnej za obecność na dzisiejszej uroczystości pod hasłem „Pięknie żyć znaczy kochać”.

Jesteśmy dumni, że mieszkamy w starym mieście nad Wartą i pracujemy w pięknym, zabytkowym budynku bogatym historycznie i pełnym pamiątek. Tworzymy zgraną społeczność szkolną, ciężko pracujemy i wspólnie wiele osiągamy. Cieszymy się, że mógł Pan przekonać się o tym osobiście. Pana słowa życzliwości pod naszym adresem wiele dla nas znaczą. To dla nas zaszczyt i nobilitacja. Dziękujemy, zapraszamy ponownie.

w imieniu społeczności szkolnej

Jowita Królikowska

 Dyrektor szkoły

Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z uroczystości.

Część fotografii zamieszczono dzięki uprzejmości UM w Sieradzu

 

/PB/ i /IN/

Inne komunikaty i ogłoszenia

Lista osób zakwalifikowanych do projektu „MŁODZI TO NASZA PRZYSZŁOŚĆ. ZADBAJMY O ICH DOBROSTAN”

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo

 

 

RODO


 

Narodowy


 

 

 

 

 

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Przejdź do treści