I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

Uczeń jak student!

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego we współpracy z Uniwersytetem Łódzki

22 lutego odwiedziliśmy Instytut Filologii Polskiej i Logopedii Uniwersytetu Łódzkiego, by razem świętować Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

To był niezwykły dzień! Na początku rozwiązywaliśmy zagadki literackie i językowe, następnie byliśmy na warsztatach, na których tworzyliśmy „wiersze z kapelusza”, odczytywaliśmy pismo staropolskie, poznawaliśmy łodzianizmy, próbowaliśmy odgadnąć język zwierząt. Nasz wyjazd na uczelnię zakończyło spotkanie z Jackiem Cyganem.

Do domu wracaliśmy w bardzo dobrych nastrojach, ze śpiewem na ustach!

Zapraszamy do obejrzenia filmiku: 

 https://lojagiellonczyk.pl/wp-content/uploads/2023/02/Miedzynarodowy-Dzien-Jezyka-Ojczystego-we-wspolpracy-z-Wydzialem-Filologicznym-Uniwersytetu-Lodzkiego.mp4

Inne komunikaty i ogłoszenia

Kultywowanie tradycji świątecznych

Święta Wielkanocne obfitują w tradycje i zwyczaje ludowe, z których część jest wciąż żywo kultywowana. Wciąż jednak święcimy pokarmy, malujemy pisanki, zanosimy palemki do kościołów i oblewamy się wodą w Lany Poniedziałek. Niektóre zwyczaje i tradycje wielkanocne przetrwały do dzisiaj.

Czytaj więcej »

KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW:)

W piątek 24 marca nasi uczniowie: Jakub Balcerzak (1e), Amelia Kuras (1c) oraz Kacper Rybka (4c) brali udział w Powiatowych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom” organizowanych przez Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych i Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu.

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo
#Szczepimysię

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


 

Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Powrót na początek strony
Przejdź do treści