I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

UCZNIOWIE JAGIELLOŃCZYKA NA WYSTAWIE „BODY WORLDS” W KATOWICACH

Klasa 3c, w dniu 21 listopada 2023 uczestniczyła w wycieczce do Katowic. Dołączyła do tej wycieczki również grupa uczniów z innych klas naszej szkoły. Wycieczka miała charakter edukacyjny.

Głównym jej celem było utrwalenie i poszerzenie wiadomości z anatomii człowieka podczas zajęć ze studentami V roku medycyny realizowanych w ramach wystawy artystycznej BODY WORLDS & The Cycle of Life.

Ponieważ rozpoczął się już sezon Jarmarków Śląskich, uczniowie miło spędzili wolny czas na Katowickim Jarmarku Bożonarodzeniowym.
Wystawa „Body Worlds” słynie na całym świecie z tego, że eksponatami znajdującymi się w gablotach są prawdziwe ludzkie ciała i organy. Uczniowie wraz ze studentami wydziału lekarskiego odkrywali tajniki ludzkiego organizmu, w szczególności anatomii prawidłowej. Mogli na własne oczy zobaczyć to, o czym uczą się na co dzień na lekcjach biologii. Zwiedzanie tej wystawy pozwoliło dostrzec, jak bardzo różnią się od siebie organy osoby zdrowej i cierpiącej na konkretne choroby.
Uczniowi dowiedzieli się jak przeciwdziałać szkodliwym zmianom wewnątrz naszych ciał oraz jak ważne jest zachowanie zdrowego stylu życia.
Z szacunku dla osób, których ciała umożliwiają naukę anatomii kolejnym pokoleniom osób zainteresowanych studiami medycznymi zdjęcia z wystawy uczniowie zachowali tylko do celów prywatnych, tj. do utrwalania zdobytej podczas pobytu w Katowicach wiedzy.
Pozostały czas uczniowie spędzili na poznawaniu założenia urbanistycznego typowego miasta przemysłowego i na wspomnianym już Katowickim Jarmarku Bożonarodzeniowym, gdzie mogli kupić pamiątki i prezenty dla siebie i bliskich oraz popróbować różnorakich przysmaków oferowanych podczas Jarmarków Śląskich.

Inne komunikaty i ogłoszenia

Kończymy naszą roczną przygodę z programem „Szkoła Myślenia Pozytywnego”.

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo

 

 

RODO


 

Narodowy


 

 

 

 

 

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Przejdź do treści