I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

Uczniowie z wizytą w Zakładzie Karnym w Sieradzu

Uczniowie klas maturalnych w dniu 25.10.2023 r. i 13.11.2023 r. wzięli udział w zajęciach w ramach programu "W Służbie Prawu", które odbyły się na terenie Zakładu Karnego w Sieradzu.

Jest to program o charakterze prewencyjnym oraz profilaktycznym, którego autorem jest Służba Więzienna. Prowadzący zajęcia zapoznali uczniów z kwestiami dotyczącymi odpowiedzialności karnej młodzieży za popełnione czyny karalne oraz jak działa polski system więziennictwa. Licealiści mogli sami doświadczyć procedur związanych z wejściem na teren jednostki z wykorzystaniem zabezpieczeń techniczno-ochronnych oraz psa specjalnego. Ostatnim punktem spotkania była wizyta młodzieży na terenie oddziału mieszkalnego, gdzie była możliwość obejrzenia celi mieszkalnej oraz wysłuchania informacji na temat planu dnia osadzonych. Przedstawiono także korzyści płynące z pracy w Służbie Więziennej. Kolejne takie spotkanie odbędzie się 22 listopada.

https://www.sw.gov.pl/aktualnosc/w%20s%C5%82u%C5%BCbie-prawu

Inne komunikaty i ogłoszenia

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo

 

 

RODO 

Narodowy


Program Profilaktyczny

 

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Przejdź do treści