I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

XXXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

W minioną sobotę, tj. 15 kwietnia 2023 r. odbywały się zawody etapu okręgowego Olimpiady. Do etapu centralnego zakwalifikował się Maciej Kuciński z klasy 3c.

Podsumowanie etapu szkolnego wykazało, że:

· uczestniczyło w nim 19 870 uczniów i uczennic, czyli o 4395 więcej niż w 2022 roku,

· uczestnicy tego etapu reprezentowali 983 szkoły.

Tylko 3,6% startujących zakwalifikowało się do etapu okręgowego/wojewódzkiego. Warunkiem kwalifikacji do tego etapu było uzyskanie przynajmniej 80% poprawnych odpowiedzi z testu.

Zmagania etapu okręgowego rozpoczęły się testem pisemnym zawierającym 50 pytań. Do części ustnej zakwalifikowało się 12 osób, które uzyskały najwyższy wynik. Z tej grupy Komitet Okręgowy wyłoniła siedem osób, które zostały zakwalifikowane do etapu centralnego.

Finał Centralny Olimpiady odbędzie się w dniach 2-3 czerwca 2023 w Ryni nad Zalewem Zegrzyńskim, gdzie zostaną wyłonieni Laureaci i Finaliści etapu centralnego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

Inne komunikaty i ogłoszenia

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły ZUZANNA SOBOŃ i DAWID JANKOWSKI zostali zakwalifikowani do finału wojewódzkiego IX edycji konkursu „Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę!”.

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt MeteoRODO
#Szczepimysię

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


 

Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Powrót na początek strony
Przejdź do treści