I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 dla maturzystów

26 kwietnia kolejny rocznik Absolwentów liceum zakończył naukę i opuścił mury Jagiellończyka.
Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego.
Następnie Pani Dyrektor Jowita Królikowska powitała przybyłych gości i zwróciła się do absolwentów podsumowując cztery lata ich pracy, życząc im sukcesów na polu naukowym oraz spełnienia w życiu zawodowym.
Głos zabrali również Wicestarosta Powiatu Sieradzkiego pan  Michał Pabich, Prezydent Miasta Sieradza pan Paweł Osiewała, Wice Przewodnicząca Rady Rodziców pani Dorota Kardacka oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Jacek Gonera. W swoich przemówieniach gratulowali uczniom wysokich wyników w nauce i życzyli powodzenia nie tylko na maturze, ale i w dorosłym życiu.

Uroczystość pożegnania uczniów czwartych klas połączona była z wręczeniem nagród dla uczniów wyróżniających się w nauce. 

Nagrodę Primus Inter Pares, czyli „Pierwszy wśród równych sobie” otrzymał

DAWID JANKOWSKI , który uzyskał najwyższą średnią ocen 5,87.

Nagrodę wręczyła pani Elżbieta Pokora przedstawicielka Stowarzyszenia Absolwentów Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego  im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu.

Rada Rodziców ufundowała nagrody dla

KAROLINY WIERZCHOWSKIEJ średnia ocen 5,61

GABRIELI KRYMARYS średnia ocen 5,59

Nagrody książkowe wręczono także uczniom mającym średnią większą, bądź równa 5,00.

Podczas uroczystości zakończenia klas czwartych nie zabrakło także nagród  i listów pochwalnych dla  sportowców i wolontariuszy, a także uczniów, którzy reprezentowali  szkołę w najróżniejszych konkursach i olimpiadach.

W końcu przyszedł czas na część artystyczną. Koledzy z młodszych klas zaprosili maturzystów do wspólnej podróży, wspominając lata spędzone w szkole.
Drodzy Absolwenci, życzymy Wam, by dzień ukończenia szkoły  był dla Was nie tylko zakończeniem  etapu nauki w Jagiellończyku, ale był początkiem nowej, ekscytującej życiowej podróży, pełnej sukcesów, wyzwań i spełnionych marzeń.
I pamiętajcie, że drzwi Jagiellończyka są dla Was zawsze otwarte…

Inne komunikaty i ogłoszenia

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo

 

 

RODO 

Narodowy


Program Profilaktyczny

 

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Przejdź do treści