I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

Ze smutkiem zawiadamiamy

W piątek, 4 września zmarła Stanisława Halina Cieśla - wieloletnia, zasłużona nauczycielka języka polskiego, wychowawczyni wielu pokoleń sieradzkiej młodzieży I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka.

Uroczystości żałobne rozpoczną się 9 września 2021 roku o godzinie 13.00 w Kościele pw. św. Urszuli Ledóchowskiej, parafia Monice.

Po Mszy św. nastąpi odprowadzenie na cmentarz komunalny.


Stanisława Halina CieślaStanisława Halina Cieśla urodziła się 15.03.1943 r., ukończyła Uniwersytet Łódzki.

W naszym liceum pracowała od 01.09.1970 do 31.08.2008 roku, będąc autorytetem w Radzie Pedagogicznej, ciesząc się szacunkiem uczniów i ich rodziców.

Odnosiła liczne sukcesy w pracy z młodzieżą. Co roku przygotowywała uczniów do Olimpiady Literatury i Języka Polskiego oraz konkursów recytatorskich. Wielokrotnie jej uczniowie zdobywali tytuły finalistów Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Organizowała wspaniałe uroczystości szkolne i klasowe. W roku szkolnym 2003/2004 uczniowie pani profesor zajęli II miejsce w przeglądzie „kabaretów studniówkowych”. Była lubiana przez młodzież, zawsze pełna optymizmu, empatyczna.
Prowadziłą znaczącą działalność wychowawczą w szkole, będąc inicjatorką wycieczek turystyczno-krajoznawczych, zagranicznych (Wilno – 2004 r., Praga – 2005 r., Wilno – 2006 r.), wyjazdów młodzieży do teatru czy na wystawy tematyczne.
Swoim doświadczeniem pedagogicznym chętnie dzieliła się ze studentami, odbywającymi praktyki w I LO. Była egzaminatorem z języka polskiego.

1998 rok – Złoty Krzyż Zasługi

2009 rok – Złoty Medal za Długoletnią Służbę

 ” Wydaje mi się, że zawsze tkwiłam w samym sercu spotkania z uczniami, spotkania, które pozwalało mi obcować z ich ideami, ale też umożliwiało mi wskazywanie istotnych dla nich wartości takich jak: Bóg, honor, ojczyzna, sumienie, szlachetność, prawda…”

„Z dziejów Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimieraza Jagiellończyka”
Stanisława Halina Cieśla
nauczyciel języka polskiego

 Zostanie w naszej pamięci…

Inne komunikaty i ogłoszenia

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo
#Szczepimysię

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


 

Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Powrót na początek strony
Przejdź do treści