I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

Złoty Jagiellończyk

Uczniowie z naszego liceum od początku roku szkolnego świetnie startują na zawodach sportowych.
W Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej dziewczęta zajęły  4 miejsce w województwie łódzkim – choć niewiele brakło do medalu, chłopcy zajęli 3 miejsce w półfinale wojewódzkim.
Natomiast w piątkowym Finale Wojewódzkim w Sztafetowych Biegach Przełajowych nasze dziewczęta zdeklasowały rywalki z 10 innych szkół i  zajęły 1 miejsce, tym samym będą reprezentować województwo łódzkie na Mistrzostwach Polski w Tomaszowie Lubelskim 26 października.
Chłopcy byli bardzo blisko zwycięstwa prowadząc cały bieg, niestety zostali wyprzedzeni na ostatnich metrach zajmując ostatecznie 2 miejsce w finale wojewódzkim.
Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!!!!

Inne komunikaty i ogłoszenia

Kultywowanie tradycji świątecznych

Święta Wielkanocne obfitują w tradycje i zwyczaje ludowe, z których część jest wciąż żywo kultywowana. Wciąż jednak święcimy pokarmy, malujemy pisanki, zanosimy palemki do kościołów i oblewamy się wodą w Lany Poniedziałek. Niektóre zwyczaje i tradycje wielkanocne przetrwały do dzisiaj.

Czytaj więcej »

KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW:)

W piątek 24 marca nasi uczniowie: Jakub Balcerzak (1e), Amelia Kuras (1c) oraz Kacper Rybka (4c) brali udział w Powiatowych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom” organizowanych przez Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych i Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu.

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo
#Szczepimysię

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


 

Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Powrót na początek strony
Przejdź do treści