I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

W dniu 28 lutego uczniowie klas 2d, 3d, 4e, w ramach współpracy z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Sieradzu, uczestniczyli w spotkaniu z Panem Arturem Leszczyńskim, zastępcą Kierownika Wydziału Informatyki Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi.

Pan Artur w wywiadzie przeprowadzonym przez Panią Agnieszkę Tomczyk z CIiPKZ w Sieradzu, przybliżył uczniom specyfikę pracy informatyka, nakreślił swoją ścieżkę kariery zawodowej i podzielił się spostrzeżeniami z dwudziestoletniej pracy w tym zawodzie. Odpowiedział również na pytania uczniów.

Inne komunikaty i ogłoszenia

Kultywowanie tradycji świątecznych

Święta Wielkanocne obfitują w tradycje i zwyczaje ludowe, z których część jest wciąż żywo kultywowana. Wciąż jednak święcimy pokarmy, malujemy pisanki, zanosimy palemki do kościołów i oblewamy się wodą w Lany Poniedziałek. Niektóre zwyczaje i tradycje wielkanocne przetrwały do dzisiaj.

Czytaj więcej »

KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW:)

W piątek 24 marca nasi uczniowie: Jakub Balcerzak (1e), Amelia Kuras (1c) oraz Kacper Rybka (4c) brali udział w Powiatowych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom” organizowanych przez Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych i Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu.

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo
#Szczepimysię

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


 

Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Powrót na początek strony
Przejdź do treści